Megyefoci

2022.02.28. 15:17

Bicskei győzelem a megyei presztízsrangadón

Az NB III 23. fordulójában a Közép csoportban szereplő csapatok győzelmet ünnepelhettek, míg megyei, szomszédvári rangadón a Bicskei TC legyőzte a rendkívül fiatal átlagéletkorral pályára lépő Puskás Akadémia FC II együttesét.

Gere Zoltán (kék, Gárdony) lendül támadásba

Forrás: Kricskovics Antal / Fejér Megyei Hírlap

Forras: Kricskovics Antal / Fejér Megyei Hírlap

KÖZÉP csoport

Dunaújváros FC (2.) – B Build Mohács (20.) 2-0 (0-0)

Vezette: Kakuk Szabolcs

Dunaújváros FC: Ásványi – Báló, Molnár S., Bozsoki, Villám - Tölgyesi (Szepessy R.), Balogh Á. (Petró), Barna (Székely), Tóth Á. (Papp M.) - Jakab, Novák (Dorogi). Vezetőedző: Varga Balázs.

B Build Mohács: Farkas M. – Kiss I. (Nagy Zs.), Forró (Károly), Bischoff, Müllerei – Ignácz, Hetényi, Csernik (Bohata), Dér – Gellén (Kocsis A.), Vég (Menyhei). Vezetőedző: Kvanduk János

Gól: Jakab (47.), Szepessy R. (86.)

A 47. percben Petró Balázs remek labdát adott Jakab Dávid elé, aki 5 méterről vette be a mohácsi kaput, 1-0. A 86. percben Szepessy Róbert egy elé csorgó labdát pöckölt a kapuba 4 méterről, 2-0.

Balassagyarmati VSE (4.) – Iváncsa KSE (10.) 0-1 (0-1)

Vezette: Ducsai József

Balassagyarmati VSE: Iváncsics – Koszó, Ferkel, Benkő-Bíró, Király Á. – Majzik, Gergely, Nyilas (Tóth O.), Lizák – Nagy T., Kerekes (Kovács D.). Vezetőedző: Nagy Tibor.

Iváncsa KSE: Varga Á. – Molnár T. (Fekecs), Aradi, Cseszneki, Madarász – Kercsó, Nyul, Balogh L., Miskovicz (Fehér) – Kovács S., Vallejos (Suszter). Vezetőedző: Tóth András.

Gól: Kovács S. (33.)

A Fejér megyei gárda kiválóan védekezett, rendkívül fegyelmezetten őrizte az eredményt, és ezeket az erőfeszítéseiket siker koronázta.

NYUGATI csoport

Érdi VSE (14.) – Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő (19.) 3-2 (2-0)

Vezette: Iványi Gábor

Érdi VSE: Kertész F. – Szabó R., Gubacsi, Csiszár, Petrezselyem – Révész, Kertész B., Pallagi, Gera D. (Molnár D.) – Bartos (Kollega), Kürti. Vezetőedző: Limperger Zsolt

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Czerula – Hajas, Bika, Németh A. Cs. (Oláh), Klauz – Hidvégi (Emperger), Földesi – Mód, Kökény, Gere – Tóth T. Vezetőedző: Schőn László

Gól: Szabó R. (29.), Kertész B. (42.), Gera D. (83.), ill. Tóth T. (55.), Mód (60.)

A 29. percben egy jobbról középre tett labdát Szabó Richárd passzolt a hosszú sarokba, 1–0. Majd egy kiugratás után duplázták meg előnyüket a vendéglátók Kertész Bence révén, 2-0. Az 55. percben les gyanús helyzetben Tóth Tiborhoz került a labda, aki ezt közelről passzolta el Kertész Ferenc mellett a hálóba, 2–1. A 60 percben pedig egy jó kiugratás után Mód Ádám emelésével már egyenlített a Gárdony, 2-2. A 83. percben Kürti Zsolt beadása után a hosszú oldalról került Gera Dávid elé a labda, aki közelről nem hibázott, 3–2.

Bicskei TC (6.) –Puskás Akadémia FC II (13.) 2-1 (2-1)

Vezette: Papp Ádám

Bicskei TC: Szűcs L. - Grabant, Lapos, Mlinárcsik, Gaszner - Bori, Dencinger, Popovics (Pekowski) – Wágner (Vörös), Sóron, Kovács Á. Vezetőedző: Csordás Csaba

Puskás Akadémia FC II: Pécsi – Farkas B., Alaxai, Bakos, Gazdag (Kapus) – Janyickij, Weslen Junior, Babós, Bakti (Magasföldi) – Kiss N., Nahirnij. Vezetőedző: Nagy Ádám

Gól: Sóron (12., 29.), ill. Gazdag (40.)

A 11. percben Lapos Máté előre ívelése Kovács Ádámhoz került, aki Babós Levente a 16-oson belül fellökött, a jogos büntetőt Sóron Tibor a kapu bal oldalába lőtte, 1-0. Majd a 29. percben Popovics Mihály jobb oldali szögletére berobbanó Sóron 3 méterről lőtte a léc alá, 2-0. A 40.percben Weslen Junior jó ütemű átadását Gazdag Vajk 15 méterről ellőtte, és labdája a jobb alsó sarokba vágódott, 2-1.