A PAFC nem tudta kihasználni a Fradi botlását

Az OTP Bank liga 21. fordulójában a Puskás Akadémia a DVSC-t fogadta vasárnap délután a Pancho Arénában.

Forrás: Méder István

Forras: Méder István

Mivel a Ferencváros botlott az MTK otthonában (0-0-ra végeztek a felek), így egy felcsúti győzelem azt jelentette volna, hogy Szolnokiék ismét az NB I. tabellájának élére állhatnak. A Puskás dolgát nem könnyítette meg, hogy a vezetőedző, Hornyák Zsolt koronavírus miatt még mindig hiányzott, de rajta kívül is több sérültet és beteget kellett nélkülöznie Polonkai Attila másodedzőnek. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Hornyák esetében bár a hivatalos teszt pozitív lett, azon kívül több negatív mintát produkálva a felcsúti kispad fölött helyet foglalhatott. Ott volt azonban a hazai kezdőben a komoly térdsülés után tavaly május óta először az első másodperctől pályára lépő Urblík József.

Az első komolyabb lehetőségre nem kellett sokat várni, Nagy Zsolt beadása Skribeket találta meg a tizenhatoson belül, de a támadó mellé fejelt a második percben. A 7. minutumban a vendégek előtt is adódott egy kisebb lehetőség, Dzsudzsák szabadrúgása után Babunszki fejelt mellé. Csapkodóvá vált a játék, és bár a PAFC-nál volt többet a labda, a támadásépítésbe rendre hiba csúszott. A 17. percben szinte a semmiből talált be a Debrecen, Babunszki cselezte át magát a fél felcsúti védelmen, és 12 méterről szépen a hosszú felsőbe csavarta a labdát, Markek hiába nyújtózkodott, nem tudott hárítani, 0-1. Felbátorodtak a vendégek, Desland labdaszerzés után rágta át magát néhány felcsútin, majd ballal 15 méterről a kapu mellé csavart.

A második félidő elején sem találta a ritmust a Puskás Akadémia, bár az 51. percben Nagy ígéretesen cselezte be magát a tizenhatoson belülre, helyzet nem lett a lehetőségből. Nem működött a hazaik támadójátéka, ilyen mérkőzéseken egy-egy pontrúgás hozhatja el a megváltást.

A 68. percben majdnem sikerült az egyenlítés, Corbu szöglete jól szállt be, de Stronati középről leadott fejese a kapufa fölé szállt. A DVSC alig egy perc múlva büntetett. Bódi, Baráth volt a labda útja egy jobb oldali akcióban, utóbbi beadására érkezett bevetődve Babunszki, aki közelről nem hibázott, 0-2. Erőlködtek a felcsútiak, de semmi sem akart sikerülni, sőt a 77. percben Tischler közeli fejésénél csak Markeken múlt, hogy nem dőlt el végleg a mérkőzés sorsa. A 86. percben egy újabb sarokrúgás után tudtak veszélyeztetni a hazaiak, de Szolnoki fejese a kapufáról kifelé pördült. A végén szintén egy pontrúgás után Nunes és Plsek is veszélyeztetett, de a debreceni védők blokkolni tudtak mindegyik alkalommal. A Puskás Akadémia hazai pályán szenvedett 2-0-ás vereséget, így Nagy Zsolték nem tudták kihasználni a Ferencváros botlását, nem álltak az élre a felcsútiak.