Kézilabda

2021.11.29. 17:09

Sima fehérvári fiaskó az éllovas Mizse ellen

Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság 9. fordulójában az Alba nem tudta megszorongatni a listavezetőt, míg az MKSE hajszálra volt az idei első pontjának a megszerzésétől.

Krebsz András

Fotó: Nagy Norbert / Fejér Megyei Hírlap-archív

Alba-Máv-Előre SC – Mizse KC 29-35 (11-17)

VOK, 50 néző, vezette: Csányi, Gadányi.

Alba-Máv: Czérna – Králl 1, Harsányi 1, Kanyó B. 4, Orbán, Bárdos 4, Rohonyi 4. Csere: Salamon P., Fodor (kapusok), Szalczinger, ifj. Grőber M. 4 (1), Kovács G. 3, Kanyó Á. 3 (1), Giday 4, Kónya 1. Edző: Grőber Mátyás.

Eredmény alakulása: 8. perc: 3-3, 15. p.: 5-8, 22. p.: 8-10, 27. p.: 9-14, 35. p.: 14-21, 46. p.: 19-30, 53. p.: 23-32, 59. p.: 29-33.

Az elmúlt hetekben hiányzó kulcsemberek szombaton este ismét magukra ölthették az Alba-Máv szerelését, azonban a Déli-csoportot veretlenül vezető lajosmizseiek kegyetlenül kihasználták a hazaiak hibáit, és már a mérkőzés háromnegyedénél eldöntötték a pontok sorsát.

A hullámzó teljesítményt nyújtó székesfehérvári alakulat ezúttal nem építhetett a remek védekezésére, a kék mezes hazaiak hálója már az első félidőben tizenhétszer rezgett, negyedórával a vége előtt pedig Benke jóvoltából már a harmincadik találatát jegyezhette a vendég együttes. Már tizenegy volt a különbség, amikor a Grőber, Madár páros által dirigált albások Salamon Patrik védéseinek, valamint Rohonyi, Giday és Kovács Gergő fellángolásainak köszönhetően faragni tudtak a hátrányukból. A tabella 8. helyére visszacsúszó Alba ezzel a kiütéses vereséget elkerülte ugyan, de komoly erőbedobásra így sem tudta késztetni a Mizse KC gárdáját.

– Hektikus mérkőzésen vagyunk túl. A sérültjeink felépültek, de edzeni nem tudtak a héten, ami alaposan rányomta a bélyegét a találkozó képére. A Mizse messze a legjobb csapat a mi csoportunkban, ennek ellenére sajnos van hiányérzetem, a szorosabb mérkőzés benne volt a pakliban – mondta Madár Imre, az Alba-Máv tiszteletbeli elnöke a lefújást követően.

Martonvásári KSE – Üllői VKSK SE 37-38 (15-20)

Tóth Iván Sportcsarnok, 50 néző, vezette: Papp R., Uhrin.

MKSE: Mihálovics – Horváth D. 4, Sarkadi 2, BENCZIK 8, Orisek 1, Kiss A. 2, Szabó L. 5, Szokoli, Kerényi, KONCSÁR 14 (3). Edző: Kurán István.

Eredmény alakulása: 9. perc: 4-4, 17. p.: 10-10, 25. p.: 13-15, 36. p.: 19-26, 45. p.: 26-32, 52. p.: 32-35, 59. p.: 36-38.

A sereghajtó Kurán-legénység rendkívül közel járt első NB II-es pontjának begyűjtéséhez, ám hiába a mínusz kilenc gólról történő felkapaszkodás, a szombat esti találkozón tizennégyszer beköszönő Koncsár Gergely az utolsó másodpercben eleresztett lövése a kapufán csattant, ettől függetlenül a martonvásári együttes minden dicséretet megérdemel.