Az NB II-es férfi-kézilabdabajnokság 6. fordulójában a tartalékosan felálló albások háromgólos hátrányból tudtak fordítani, míg az MKSC kiesési rangadót veszített.

Králl öt góllal járult hozzá az Alba sikeréhez

Fotó: FMH-Archív

Üllői VKSK SE – Alba-MÁV Előre SC 29-31 (14-13)

Üllő, 80 néző, vezette: Ihász, Szántó.

Alba-MÁV: Czérna – KRÁLL 5, Giday 2, KANYÓ B. 9 (3), Orbán 2, Bárdos 5, ROHONYI 5. Csere: Fodor (kapus), Szalczinger, HARSÁNYI 3. Edző: Grőber Mátyás.

Eredmény alakulása: 8. p.: 3-1, 13. p.: 5-2, 19. p.: 8-6, 26. p.: 12-11, 37. p.: 16-16, 45. p.: 20-22, 54. p.: 27-27., 59. p.: 29-30.

Az ifj. Grőber Mátyás, Kanyó Ádám, Kónya Balázs hármast nélkülöző Alba csapata az azonos pontszámmal álló Üllő otthonába látogatott szombat este. Az albások a tavalyi önmagát idéző Kanyó Bence vezérletével izgalmas végjátékban múlták felül riválisukat, ezzel a hat bajnoki alatt nyolc pontot szerző fehérvári együttes továbbra is tapad az élmezőnyre és tartja az 5. pozícióját. A hiányzók miatt még nagyobb teher hárult a vendégek irányítójára, aki elbírta a nyomást: a mezőny legjobbjaként nemcsak gólpasszaival, de kilenc találatával is oroszlánrészt vállalt az Alba idei negyedik sikeréből. A második félidőt egygólos hátránnyal kezdő székesfehérvári alakulat a térfélcserét követően a gyors indításokat is elővette a kalapjából az egyre jobban fáradó hazaiak ellen, így az is belefért, hogy a Szalczinger irányította hatosfal védekezése ezúttal nem volt annyira feszes, ezt kompenzálta a remek támadójáték.

– Óriási akarattal, taktikai­lag fegyelmezetten, egységes csapatként játszottunk, a végjátékban pedig nagyszerűen koncentráltunk, így megérdemelten nyertünk – mondta Madár Imre, az Alba-MÁV tiszteletbeli elnöke a mérkőzést követően.

Bugyi SE – Martonvásári KSC 32-28 (17-14)

Bugyi, 50 néző, vezette: Budai-Bock, Wenzel.

MKSC: Szokoli (Zsákovics) – Horváth D. 1, Sarkadi J. 3 (2), Dobos 2, Bakos 1, Benczik 7, Sarkadi T., Orisek, Kiss A. 1, Szabó L. 3, Koncsár 8 (3), Kerényi 2. Edző: Kurán István.

Eredmény alakulása: 9. p.: 3-3, 18. p.: 10-6, 25. p.: 15-9, 37. p.: 22-19, 49. p.: 28-21, 57. p.: 31-26.

A két pont nélkül álló gárda összecsapását a Fejér megyei együttes kezdte jobban, ám a hazaiak a 11. percben átvették a vezetést, ezt köve­tően pedig a Bugyi SE csapata nem engedte kiénekelni a sajtot a szájából. Koncsár nyolc, valamint Benczik hét találata is kevés volt a pontszerzéshez, az MKSC továbbra is a tabella 12., utolsó helyét foglalja el.