Labdarúgás

2021.11.22. 17:39

Nem tudta érvényesíteni a hazai pálya előnyét az Ikarus-Maroshegy a Mór ellen

A Fejér megye I. osztályú labdarúgó-bajnokságában a korábban elmaradt mérkőzéseket pótolták ezen a hétvégén a csapatok. A Sárosd újabb vereséggel zárta az őszt, míg Ercsiben nem jutottak döntésre a felek. A fehérvári rangadó végén pedig a Mór örülhetett, mert győzelmével lépéselőnybe került riválisával szemben.

A rutinos, móri Lattenstein Norbert (piros) igyekszik távol tartani magától a fiatal fehérvári Schmuck Balázst

Forrás: Fehér Gábor / Fejér Megyei Hírlap

A 4. fordulóból pótolt mérkőzés:

Tóvill-Kápolnásnyék – Sárosd 2–0 (1–0)

Székesfehérvár, 100 néző

Vezette: Ibriksz Máté.

Tóvill-Kápolnásnyék: Kalmár – Peng, Kharboutli Noor, Zsigmond B., Varga József – Csörge, Kiss Á., Pigler (Krajnc), Molnár G. – Zsigmond L., Eipl. Vezetőedző: Höltzl Richárd

Sárosd: Rauf D. – Susa, Kónya, Szabó E. (Oláh), Hushegyi – Csányi (Szekeres), Ivacs, Killer M., Ujvári – Meszlényi B. (Takács M.), Szabó N. Vezetőedző: Arany Tibor

Gól: Zsigmond B. (71.), Krajnc (93.)

Jók: Peng, Kharboutli Noor, Zsigmond B, Csörge, ill. Ujvári, Hushegyi

Az Ikarus-Maroshegy otthonában került megrendezésre a találkozó, a nyéki pálya talajának megóvása érdekében. Kissé tapogatódzó első félidőt láthattak a kilátogató nézők, úgy tűnt, mintha a csapatok tartottak volna egymástól. Az első komolyabb helyzet a 62. percében volt, amikor Zsigmond Levente egy szólóra vállalkozott, maga mögött hagyott négy sárosdi játékost, és szétforgácsolta a felső lécet. Az első találatra 71 percet kellett várni, amikor a jobb oldalon megbontották a nyékiek a Sárosd védelmét, egy visszagurított labdára Zsigmond Bence kiváló ütemben érkezett, és helyezett a hosszú sarokba, 1-0. Mindent egy lapra feltettek a vendégek, feljebb tolták a védekezésüket, majd egy hazai kontra következtében a Kápolnásnyék bevitte a kegyelemdöfést. Három az egyes szituációt nagyszerűen kihasználva Krajnc Balázs passzolt a kapuba, 2-0. Sportszerű, élvezetes mérkőzésen megérdemelten nyert a Kápolnásnyék.

Tudósított: Boronai Csaba

A 2. fordulóból pótolt mérkőzések:

Ercsi Kinizsi – Tordas R-Kord 2–2 (1–1)

Ercsi, 100 néző

Vezette: Szabó Dániel.

Ercsi Kinizsi: Andrejev – Tóth K., Holentoner, Németh G., Kun – Pintér O., Kondreska, Rebők (Bálint), Horváth B. (Szűcs O.) – Balogh P., Klauz. Vezetőedző: Zsigmond László

Tordas R-Kord: Cseresnyés – Totsche, Perjési, Csizmarik, Kalácska – Szilágyi, Pongrácz, Somogyi T. (Irházi), Deli – Cservenka, Németh L. Vezetőedző: Horváth Sándor

Gól: Németh G. (9.), Kun (64.), ill. Totsche (34.), Somogyi T. (52.)

Kiállítva: Holentoner (92.).

Jók: Tóth K., Balogh P., Rebők, ill. Somogyi T., Cservenka, Totsche

Jól kezdett a Kinizsi, a 9. percben Németh Gábor helyezett higgadtan a kapuba, 1-0. Próbálkozott a Tordas, és a 34. percben egy szöglet után Totsche Gergő egyenlített, 1-1. Az 52. percben egy óriási védelmi hiba után Somogyi Tibor megszerezte a vezetést a vendégeknek, 1-2. Majd a kapujához szegezte ellenfelét a Kinizsi, és a 64. percben Rebők Imre passzát Kun Bálint lőtte a hálóba, 2-2. Hajtottak a csapatok , iram volt, színvonal azonban kevésbé.

Tudósított: Flórián Gábor

Ikarus-Maroshegy –Móri SE 1–2 (1–0)

Székesfehérvár, 163 néző

Vezette: Cseh Roland.

Ikarus-Maroshegy: Matócza – Békefi, Kovács D., Horváth Zs., Kókány – Kovács L., Patkós Á. (Báles Zs.), Schmuck B. (Zelenák), Kecskés – Farkas G., Farkas D. Vezetőedző: Szarka Martin

Móri SE: Kiss M. – Victor (Kosztolányi, Mészáros B.), Erni, Lattenstein, Nicsenko – Ferencz, Szöllősi, Radács, Osgyán (Klémán M.) – Fodor Máté (Gál T.), Kovács K. Vezetőedző: Berndt András

Gól: Horváth Zs. (19.), ill. Erni (51.), Fodor Máté (65.)

Jók: Horváth Zs., Zelenák, ill. Lattenstein, Fodor Máté, Kovács K.

Mindkét csapat nagy elánnal kezdte a mérkőzést, egy ,,fifikásan” elvégzett szabadrúgás után a rutinos Horváth Zsolt elé került a labda, aki az vetődő Kiss Máté mellett a hálóba gurította a labdát, 1-0. A találkozó továbbra is jó iramú volt, a Mór előtt is adódtak lehetőségek, de az ígéretesebb helyzetek Patkós Ádám, és Kovács Levente előtt adódtak az első negyvenöt percben. Az 51. percében góllá értek a vendégcsapat törekvései egy kipattanó labdát Erni Edmon váltott gólra, 1-1. A 65. percben a Mór jutott szöglethez, a hazai kapus, és a védelem figyelmetlenségét Fodor Máté használta ki, aki fejjel volt eredményes, 1-2. A találkozó hátralévő részében a fiatal hazai csapat próbálta feltörni a móri védelmet, de sikertelenül, mivel a vendégek középső védője Kovács Krisztián sok labdát kifejelt a mezőnybe. A móriak kontrái több esetben Igor Nicsenkora jöttek, aki nem tudott ezekből a nagy helyzetekből kapuba találni. A mérkőzésen sportszerű küzdelem zajlott, a játékvezetői hármas észrevétlenül és jól látta el feladatát.

Tudósított: Mezővári Balázs