Frissen Fejérből

2021.11.08. 15:00

Gólgazdag hétvége, a Martonvásár öt, a Bodajk három góllal győzte le ellenfelét

A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 12. fordulójának rangadóján a Móri SE biztosan tartotta otthon a pontokat a Sárosd ellen. Az élbolyban tovább tart a versenyfutás, mind a Főnix FC, mind a Sárbogárd győzött, így továbbra is lépéselőnyben vannak a fehérváriak.

A bodajki Nagy Ferenc (23) mintaszerű fejesgólja jelentette csapata vezetését Fotó: Nagy Norbert / Fejér Megyei Hírlap

Fotó: NAGY NORBERT

Bodajk – Mány 3–0 (0–0)

Bodajk, 100 néző

Vezette: Góbi Soma Gábor.

Bodajk: Csikesz P. – Orosz, Bregócs (Kovács J.), Molnár M. (Klein), Rózsás (Joó) – Katóka R. (Molnár T.), Kocsis D., Imrefi, Dreska – Kővári B. (Gulyás), Nagy F. Vezetőedző: Takács Viktor

Mány: Zabos – Kovács P., Csata, Ősz, Gondos (Dombai) – Bukovecz, Kiss M. (Lakatos G.), Veress, Bokros (Horváth P.) – Forró, Kelemen. Vezetőedző: Pál Zoltán

Gól: Nagy F. (60.), Orosz (66.), Joó (86.)

Jók: Orosz, Kocsis D., Nagy F., Dreska, ill. Zabos, Bukovecz

A mérkőzés első félideje a küzdelemről szólt, a mély talajú pályán a vendégcsapat a mozgékony középpályásai révén uralta a 45 percet, de szabadrúgásokon és szögleteken kívül nem igazán veszélyeztette Csikesz Péter kapuját. Az egyetlen igazi lehetőség is a hazai csapat előtt adódott a 37. percben, ekkor Katóka Richárd iramodott meg a baloldalon és remek centerezése után Nagy Ferenc 10 méterről fölé lőtt. A szünet után megfordult a játék képe, a Bodajk képes volt nagyobb sebességre kapcsolni és az ellenfél térfelén tartani a labdát. Ebben a félidőben a szélről jövő labdák sorra veszélyt jelentettek a remekül védő Zabos Csaba kapuja előtt. Az 50. percben Dreska András szabadrúgása után Nagy F. még mellé csúsztatott, de az 60. percben már nem hibázott és Dreska beadása után gyönyörű gólt fejelt a jobb felső sarokba, 1-0. Továbbra is letámadott a Bodajk és ez újabb találatot eredményezett a 66. percben. Ekkor Joó Gergő ívelt a kapu elé a bal oldalról, Kocsis Dominik jól érkezett, de fejesét elsőre Zabos óriási bravúrral még védte, mint Nagy F. ismétlését is, de Orosz Márkó már nem hibázott, és 3 méterről a léc alá vágta a labdát, 2-0. A 86. percben végleg eldőlt a meccs, labdát szereztek a hazaiak a 16-os előtt, Joó lépett ki és a kapussal szemben nem hibázott, 3-0. A második félidei kapu előtti jobb helyzetkihasználásának köszönhetően a Bodajk SE megérdemeltem tartotta otthon a három pontot.

Tudósított: Kovács Zoltán

Sárbogárd –Tordas R-Kord 2–0 (0–0)

Sárbogárd, 100 néző

Vezette: Jakab Géza.

Sárbogárd: Nyári – Gráczer Bence, Kovács J., Kindl (Vajda), Pákozdi (Gráczer Bálint) – Luczek, Horváth A. (Slett), Mayer (Demeter), Tóth P. (Nagy Á.) – Vagyóczki, Horváth I. Szakmai igazgató: Pajor László

Tordas R-Kord: Cseresnyés – Totsche, Hermann, Perjési (Deli), Kalácska – Szilágyi, Szendi (Csizmarik), Hernádi, Cservenka (Pongrácz) – Németh L., Berki.

Gól: Pákozdi (53.), Horváth A. (56.)

Jók: Nyári, Kovács J., Pákozdi, ill. Cseresnyés, Szendi

A támadások kereszttüzében volt ugyan a vendégek védelme a találkozó kezdetétől, de az áttörés nem sikerült. A félidő közepén Kindl Zalán indítását Horváth Attila elgurította a kapus mellett, de a labda centikkel gurult az alapvonalon túlra. A tordasi védelem az állandó nyomás alatt is sikeresen hatástalanította a hazai rohamokat. A kapuban Cseresnyés Alex bravúrjai több esetben góltól mentették meg őket. Kindl fejesénél már gólt kiáltottak a nézők, de a kapus hihetetlen védést bemutatva hárított. A félidő hazai fölénnyel és szervezett vendég védekezéssel zárult. A szünet után még nagyobb lendülettel kezdett a Sárbogárd, és az 53. percben megszerezte a vezetést. A jobb oldalon felfutó Kovács János csatárerényeket csillogtatva, több védőt átjátszva visszagurította a labdát és a nagyszerű ütemben érkező Pákozdi Tamás 8 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. Majd az 56. percben Pákozdi kiemelte a labdát jobbra Horváth A. elé ,aki a kapuból kimozduló Cseresnyés felett emelt a hálóba, 2-0. A vendégek a hazai kétgólos vezetés után kissé felbátorodtak, de a sárbogárdi védelem és a kapuban jól teljesítő Nyári Bence megakadályozta a gólszerzést. A közepes színvonalú első félidő után, a helyzeteiből két találatot szerző hazaiak magabiztos győzelme megérdemelt.

Tudósított: Szántó Gáspár

Ercsi Kinizsi –Tóvill-Kápolnásnyék 2–2 (2–1)

Ercsi, 100 néző

Vezette: Kovács Róbert.

Ercsi Kinizsi: Hodula K. – Tóth K., Horváth B., Szűcs O., Somogyvári – Holentoner, Kondreska (Bálint), Rebők (Jerzsabek), Pintér O – Klauz, Németh G. Vezetőedző: Zsigmond László

Tóvill-Kápolnásnyék: Stammel – Kharboutli Noor, Zsigmond B., Varga József, Kiss Á. – Pigler, Molnár G., Peng (Csörge), Eipl – Zsigmond L., Krajnc (Végvári). Vezetőedző: Höltzl Richárd

Gól: Holentoner (17.), Rebők (37.), ill. Kharboutli Noor (26.), Varga J. (74.)

Jók: Horváth B., Holentoner, Somogyvári, ill. Varga József, Pigler, Kiss Á.

Várat magára az Ercsi győzelme, de legalább egy pontot szerzett a Kinizsi.

A 17. percben Holentoner Edvin egy kipattanó után szépen tekert a kapuba 18 méterről, 1-0. A 26. percben egy szöglet után Kharboutli Noor Dániel fejelt 3 méterről az üres kapuba, 1-1. A 37. percben Rebők Imre taníthatóan vett át egy oldalról érkező beadást, és a rövid sarokba helyezett, 2-1. A második félidő első húsz perce rendkívül mozgalmasan alakult, melyet négy hazai kapufa és két hatalmas nyéki helyzet fémjelzett. A 74. percben büntetőből Varga József a Hodula Krisztiánról kipattanó labdát gurította a hálóba, 2-2. A végeredmény igazságosnak mondható, de a hazaiak többször eldönthették volna 2-1-es vezetésnél a mérkőzést.

Tudósított: Flórián Gábor

Kisláng –Martonvásár 0–5 (0–1)

Kisláng, 100 néző

Vezette: Rózsa Ádám.

Kisláng: Ányos – Kovács T., Juhász M., Erdei B. (Lévai), Árki – Dudar K., Dudar E. (Balogh Z.), Juhász J. (Kovács L.), Horváth Z. (Farkas B.) – Baranyai, Willerding Zs. Vezetőedző: Erdei István

Martonvásár: Stelczer – Herczeg (Gábor), Szél, Balogh B. (Waller), Kovács Á. (Neuvert) – Kádár, Tóth R., Juhász B., Beraki – Kovács A. (Lakakisz), Füzér (Szenyéri). Vezetőedző: Horváth László

Gól: Kovács Á. (63., 81.), Herczeg (40.), Kovács A. (54.), Lakakisz (78.)

Jók: senki, ill. Herczeg, Kovács Á., Kovács A.

A 29. percben Dudar Ervin nagy bedobását Baranyai Bence csúsztatta meg, a röviden érkező Horváth Zoltánnak, aki hiába csúszott már a labdáért. A 32. percben Kovács Áron próbálkozott távolról, de Ányos Pál hárított. A 40. percben Herczeg Simon használta ki ziccerét, 0-1. A 46. percben Juhász Márton egy csel után a rövid sarkot célozta meg, de Stelczer Ádám védte a próbálkozást. Az 54. percben a hazai védők hibáját Kovács András váltotta gólra, 0-2. A 63. percben Herczeg centerezett középre az üresen álló Kovács Áronnak, aki nem hibázott, 0-3. A 78. percben Herczeg passzolt Lakakisz Nikolaisznak, aki beemelte a kapuba a labdát, 0-4. A 81. percben Waller Arthur beadását Kovács Áron lőtte a hálóba, 0-5.

Tudósított: Juhász Fanni

Lajoskomárom –Ikarus-Maroshegy 2–2 (0–2)

Lajoskomárom, 100 néző

Vezette: Kupi Zoltán.

Lajoskomárom: Barabás – Németh Á., Sonkoly, Dopuda, Simon Gy. – Kövecses, Vadászi, Gergye (Szakáts), Andróczi – Vass, Czéhmeiszter. Vezetőedző: Szili Balázs

Ikarus-Maroshegy: Matócza – Kovács D., Schmuck A., Kókány, Zelenák – Kovács L., Schmuck B., Fövenyi (Patkós Á.), Farkas G. – Kecskés, Farkas D. Vezetőedző: Szarka Martin

Gól: Vadászi (46.), Simon Gy. (77.), ill. Kovács D. (19.), Kovács L. (27.)

Jók: az egész csapat ill. Kókány., Farkas G., Scmuck B.

Jobban kezdte a mérkőzést a fehérvári csapat, és a 19. percben egy jobbról felívelt szabadrúgás után a visszafejelt labdát Kovács D. fejjel továbbította a hálóba, 0-1. A 27. percben Kókány Péter beívelését a kitűnő ütemben emelkedő Kovács L. mintaszerűen fejelte a jobb felsőbe, 0-2. A második játékrész első támadásából a bizonytalankodó védők között, Vadászi Bence emelte a labdát Matócza Dániel kapujába, 1-2. A nyíltabbá váló mérkőzésen, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, többször is eldönthette volna az „IKA” a meccset, mégis a 77. percben Dopuda Igor indította jó ütemben Simon Györgyöt, aki góllövőlista vezetőhöz méltóan balról, nehéz szögből megszerezte a sérülésektől tizedelt hazai csapat találatát, 2-2. A 84. percben Vadászi került tiszta helyzetbe, közeli lövését azonban Matócza bravúrral hárította. Az előző évad meccseihez hasonlóan, ezúttal harmadik alkalommal is döntetlenre eredmény született a két csapat sportszerű mérkőzésén.

Tudósított: Mosberger Mátyás

Móri SE –Sárosd 3–1 (3–1)

Mór, 250 néző

Vezette: Domak Ádám.

Móri SE: Kiss M. – Victor (Osgyán), Erni (Hámory), Kosztolányi (Mészáros B.), Lattenstein – Nicsenko, Ferencz, Klémán M. (Szöllősi), Varga B. – Radács, Kovács K. Vezetőedző: Berndt András

Sárosd: Rigó – Susa, Szabó E., Hushegyi (Meszlényi B.), Csányi (Takács M.) – Ivacs, Oláh (Hallósi), Killer M., Ujvári – Szekeres, Szabó N. (Vachler). Vezetőedző: Arany Tibor

Gól: Nicsenko (4.), Victor (31.), Ferencz (37.), ill. Killer M. (35.)

Jók: Nicsenko (a mezőny legjobbja), az egész csapat, ill. senki

Tökéletesen kezdett a hazai csapat, a 4. percben Lattenstein Norbert futotta le labdával a sárosdi védelmet, majd Igor Nicsenko elé tálalt, aki közelről lőtte ki a hosszú alsó sarkot, 1-0. A gól után mezőnyben folyt a játék, ám az első félóra végén egy hazai bedobás után Nicsenko fordult le emberéről, majd pontosan középre tett labdáját Victor Michel okosan lőtte a hálóba, 2-0. Nem adta fel a tavalyi bajnok, a 35. percben Killer Máté egyéni akciója végén rutinosan esett el, majd a büntetőt is higgadtan helyezte a hálóba, 2-1. A 37. percben Ferencz Bálint a hazai oldalon tette ugyanezt mint korábban a vendég támadó, okos esés, higgadt büntető, ismét két gólos lett különbség, 3-1. A fordulás után próbálkozott a vendég gárda, de kézben tartotta végig a mérkőzést Berndt András együttese. A jó kezdésnek, és a koncentrált játékának köszönhetően megérdemelten nyerte a tavalyi bajnoki döntő visszavágóját a móri csapat.

Tudósított: Móri SE

Enying –Főnix FC 1–2 (1–1)

Enying, 100 néző

Vezette: Jónás Péter.

Enying: Kovács Z. – Kalló, Kassai D., Nyikos, Óvári – Paluska K., Csepregi (Vas), Bagó, Halász (Inzsöl) – Kassai J., Keszler. Vezetőedző: Molnár Ferenc

Főnix FC: Szabó T. – Pataki (Jófejű), Szalai P. (Várnai), Sarok, Adorján – Bolla Barnabás (Kertész), Krán, Zoboki Á., Rubos (Patkós K.) – Pápai, Bognár I. (Papp K.). Vezetőedző: Pavlik József

Gól: Halász (1.), ill. Adorján (27., 91.).

Kiállítva: Paluska K. (62.), Kassai D. (96.).

Jók: Csepregi, Halász, ill. Adorján, Zoboki Á., Pápai

Aki nem ért időben a mérkőzés kezdetére lemaradt az első gólról, hiszen még egy perc sem telt el, amikor megszületett a hazai vezető találat. Bagó Dániel kapott indítást a jobb szélen s beadására Halász Gergő érkezett a hosszú oldalon, aki szépen lőtte ki a rövid sarkot, 1-0. A 27. percben érett góllá a vendégek fölénye, Adorján Gergő fejelt egy szögletből élesen belőtt labdát a hazai hálóba, 1-1. A 92. percben ismét Adorján talált be eldöntve ezzel a három pont sorsát, 1-2.

Az Enying hősiesen küzdött, míg a vendégek nagyon jó focit játszottak.

Tudósított: Mohai Norbert

A góllövőlista állása:

1. Kovács Levente (Ikarus-Maroshegy), Simon György (Lajoskomárom) 10-10 gól

2. Herczeg Simon (Martonvásár), Killer Máté (Sárosd), 9-9 gól

3. Csepregi Imre (Enying) Mayer Dávid (Sárbogárd), Szalai Pál (Főnix FC) 8-8 gól