Megyefoci

2021.11.15. 16:00

Döntetlennel zárt a Főnix Park

A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 13. fordulójának rangadóján nem bírt egymással a listavezető Főnix FC és közvetlen üldözője, a Sárbogárd SE, míg az Ikarus-Maroshegy újabb győzelmével közel került a dobogóhoz.

A narancsban játszó Főnix FC hiába igyekezett a Sárborád elvitt egy pontot

Fotó: Pesti Tamás / Fejér Megyei Hírlap

Főnix FC – Sárbogárd SE 1–1 (0–0)

Székesfehérvár, 150 néző

Vezette: Winklár Péter.

Főnix FC: Szabó T. – Pataki, Szalai P. (Rubos), Adorján, Kertész (Patkós K.) – Bolla Barnabás, Krán, Zoboki Á. (Papp K.), Zoboki L. – Pápai (Jófejű), Bognár I. Vezetőedző: Pavlik József

Sárbogárd SE: Nyári – Gráczer Bence, Kovács J., Kindl, Gráczer Báliint (Demeter) – Pákozdi, Luczek, Horváth A. (Németh K.), Mayer – Tóth P. (Nagy Á.), Horváth I. Szakmai igazgató: Pajor László

Gól: Patkós K. (71.), ill. Gráczer Bence (87.)

Jók: Zoboki Á., Adorján, Bognár I., Krán, Patkós K., ill. Nyári, Gráczer B.

Szemmel láthatólag tartottak egymástól a csapatok, mert csak tapogatózással indult a két éllovas mérkőzése. Talán egy kicsit többet birtokolta a labdát a hazai csapat, de a labdavesztések után a Sárbogárd is formás támadásokat vezetett, igaz, helyzetig nem nagyon jutottak el. Ezzel szemben a Főnix FC háromszor is veszélyeztetett. Először Szalai Pál került ziccerbe, de 12 méteres lövését Nyári Bence lábbal védte, majd Pápai Kristóf került a kapussal szembe, de ez is kimaradt. Kis idő múlva Zoboki Álmos két csel után 18 méterről lőtt, de Nyári egy gyors vetődéssel kiütötte a bal alsó sarokba tartó labdát. A szünet után kicsit mozgalmasabb lett a mérkőzés, mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, egészen a 71. percig érintetlenek maradtak a hálók. Egy gyors baloldali akció végén Adorján Gergő remekül tette középre a labdát, ahol Patkós Kevin érkezett, és futtából nagy erővel a bal felső sarokba lőtt, 1-0. Ezután nagy erőket mozgósított a Sárbogárd, kicsit beszorultak a hazaiak és a cserék sem tudtak frissíteni játékukon. A vendégek kellően higgadtak maradtak a hajrában és Gráczer Bence találatával a 87. percben egalizáltak, 1-1. Két jó erőből álló csapat találkozóján igazságos eredmény született, annak ellenére, hogy a Főnixnek több helyzete volt, míg a Sárbogárd a végéig hitt abban, hogy ponttal tud távozni a Főnix Parkból.

Tudósított: Pavlik József

Sárosd – Bodajk 2–1 (1–1)

Sárosd, 100 néző

Vezette: Rózsa József.

Sárosd: Rauf D. – Susa, Kónya, Szabó E., Hushegyi – Ivacs (Farkas K.), Oláh, Killer M., Takács M. (Meszlényi B.) – Ujvári, Szekeres (Csányi). Vezetőedző: Arany Tibor

Bodajk: Csikesz P. – Orosz, Kovács J., Katóka R. (Molnár T.), Gulyás – Molnár M. (Arany S.), Imrefi (Csapcsár), Nagy F., Dreska – Klein, Kocsis D. Vezetőedző: Takács Viktor

Gól: Ivacs (13.), Szabó E. (83.), ill. Molnár M. (41.)

Jók: az egész csapat, ill. az egész csapat

A Sárosd a kezdés után rögtön magához ragadta a kezdeményezést és fölényük a 13. percben góllá érett. Egy baloldali beadásra Ivacs Gábor érkezett pontosan, lekezelte a labdát majd a kapu jobb alsó sarkába helyezte a labdát, 1-0. A gól után a vendégek kijöttek a szorításból és fokozatosan vették át a játék irányítását, fölényüket pedig több helyzet is jellemezte. A 41. percben sikerült is egyenlíteniük, a jobb oldalon Katóka Richárd ment el, kicselezte a hazai védelmet, majd az érkező Molnár Milán elé gurított vissza, aki laposan a tehetetlen Rauf Dávid mellett a kapu bal oldalába helyezett, 1-1. A második félidő szintén vendég rohamokkal kezdődött, és két nagy gólhelyzetet is kihagytak. Előbb a 49. percben Klein Márk lépett ki a védők között, de lövése a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret, majd az 53. percben Dreska András hagyott ki ziccert kecsegtető helyzetben. Aztán a hazaiak pillanatai következtek. A 62. percben a Bodajk 16-osán belül az egyik vendégvédő fejbe rúgta Meszlényi Balázst, de Rózsa József játékvezető továbbot intett. A 66. percben egy jobb oldali hazai akció után Meszlényi Balázs adta be a labdát, a vendégek védője, Kovács János kézzel ütött a labdába, de a jogos büntető ismét elmaradt. A Sárosd a győztes gólt a 83. percben szerezte, amikor jobb oldalról Ivacs tört be a 16-oson belülre visszagurítására remekül érkezett Szabó Ervin, aki a kapu bal oldalába rúgta a labdát, 2-1. Egy remek iramú mérkőzésen a jobb helyzet kihasználás döntött a vendéglátók javára.

Tudósított: Dérfi Zoltán

Móri SE – Tóvill-Kápolnásnyék 3–1 (0–0)

Mór, 50 néző

Vezette: Kerkuska Miklós.

Móri SE: Kiss M. – Erni (Osgyán), Kosztolányi, Lattenstein (Victor), Nicsenko – Ferencz, Klémán M. (Hámory), Szöllősi (Mészáros B.), Varga B. – Radács (Fodor Máté), Kovács K. Vezetőedző: Berndt András

Tóvill-Kápolnásnyék: Kalmár – Peng, Krajnc, Zsigmond B., Varga József – Csörge, Kiss Á., Pigler, Molnár G. – Zsigmond L., Eipl (Szentgyörgyi). Vezetőedző: Höltzl Richárd

Gól: Szöllősi (70.), Varga B. (75.), Nicsenko (76.), ill. Pigler (87.)

Jók: Varga B. (a mezőny legjobbja), Kiss M., Szöllősi, Nicsenko ill. Kalmár, Pigler

Szitáló eső és a csípős hideg távol tartotta a szurkolókat a műfüvön megtartott mérkőzéstől. A Móri SE támadólag lépett fel, vendégcsapat visszahúzódott a saját térfelére, és bízott a gyors ellentámadásiban. A félidő közepén Radács Milán lépett ki ziccerben, ám túl sokat várt, így Kalmár Adrián védeni tudott. Nem sokkal később Zsigmond Bence kapott jó indítást, ám ezúttal Kiss Máté védte a helyzetet. A jó iramú első félidő után a másodikban sem vettek vissza a csapatok, hazai oldalon előbb Szöllősi Máté lőtt hatalmas felső lécet majd Lattenstein Norbert közeli próbálkozását védte nagy bravúrral Kalmár. A másik oldalon, Kranjc Balázs szabadrúgását tolta ki hatalmas végződéssel Kiss kapus. A 70. percben megtört a jég, Szöllősi Máté szánta el magát lövésre távolról, a labda pedig védhetetlenül csapódott a hosszú alsó sarokba, nagy góllal vezetett a móri gárda, 1-0. Öt perccel később Varga Balázs lépett ki a védők között, majd okosan passzolta el a labdát Kalmár mellett, 2-0. Egy perc múlva ismét Varga Balázs cselezte be magát a büntetőterületen belülre, okos lövését Kalmár csak kiütni tudta, a kipattanóra érkező Igor Nicsenko közelről nem hibázott, 3-0. A 87. percben Pigler Boldizsár jóvoltából szépített a Nyék, éles szögből nagy gólt ragasztott a hosszú felső sarokba, 3-1. Jó színvonalú mérkőzésen megérdemelten győzött a több nagy helyzetet kialakító hazai gárda.

Tudósított: Móri SE

Mányi TK – Enying 2–2 (0–2)

Mány, 120 néző

Vezette: Wittner József.

Mányi TK: Zabos – Kovács P., Csata, Ősz, Gondos – Bukovecz, Kiss M., Lakatos G. (Dombai), Veress – Forró, Tóth T. Vezetőedző: Pál Zoltán

Enying: Lehr (Kovács Z.) – Kalló, Vas (Varga B.), Óvári, Csepregi – Bagó (Kecskés), Inzsöl (Lengyel), Halász, Paluska (Boda) – Kassai D., Keszler.

Vezetőedző: Molnár ferenc

Gól: Kiss M. (54., 60.), ill. Csepregi (37.), Vas (39.)

Kiállítva: Dombai (88.), ill. Varga B. (88.).

Jók: Bukovecz, Kiss M., Ősz, ill. Vas, Kalló, Kovács Z.

A 37. percben egy szerencsés góllal Vas Tamás szerzett szép találatot, 0-1. A 39. percben lesgyanús helyzetben kapott Csepregi Imre remek labdát, és nem is hibázott, 0-2. A szünet után hat perc alatt egyenlített a Mány, az 54. percben egy gyors támadást Kiss Márk fejelt a kapuba, majd szintén a hazaiak balszélsője mattolta a kapust egy labdaszerzés után a 60. percben, 2-2. A 88. percben, az enyingi Varga Bence buktatta, a félkörben Bukovecz Ferencet, az eset után kisebb kakaskodás támadt, amely után a hazaiaktól Dombai Dávidot, és a szabálytalankodó, enyingi Vargát kiállította Wittner József játékvezető. A 94. percben, már a kapuson is túljutott a labda, azonban a semmiből bevetődő védő, parádés mozdulattal fejelte ki a gólvonalról a labdát.

Így maradt a 2-2es döntetlen a mérkőzés végeredménye.

Összességében, a nehéz talaj, és sok hiányzó ellenére, a két csapat nagyon harcos, izgalmas mérkőzést játszott. A fiatal mányi csapat, lehetőségei alapján, közelebb állt a győzelemhez, ugyanakkor a hősiesen küzdő, helyzeteivel, jól sáfárkodó Enyinget is dicséret illeti! A két csapat, jó meccsel búcsúztatta a 2021-es év őszi szezonját!

Tudósított: Varga Mihály

Lajoskomárom – Tordas R-Kord 2–2 (0–1)

Lajoskomárom, 100 néző

Vezette: Szücs László.

Lajoskomárom: Barabás – Czéhmeiszter, Németh Á., Kicska (Szakáts), Kövecses – Vadászi, Gergye, Sonkoly (Berta), Simon Gy. – Vass, Andróczi. Vezetőedző: Szili Balázs

Tordas R-Kord: Cseresnyés – Totsche, Perjési (Pongrácz), Csizmarik (Deli), Kalácska – Szilágyi, Somogyi T., Szendi, Hernádi – Cservenka, Németh L. Vezetőedző: Horváth Sándor

Gól: Vadászi (55.), Berta (61.), ill. Csizmarik (44.), Pongrácz (74.)

Jók: Czéhmeiszter, Vass, Vadászi ill. Totsche, Kalácska, Szilágyi

Az első valamirevaló lehetőségre a 38. percig kellett várni, ekkor Simon György éles szögből leadott lövését védte bravúrral Cseresnyés Alex. A 44. percben jobb oldali vendég szöglet után Csizmarik László fejesgóljával szerzett vezetést a Tordas, 0-1. Az 55. percben Andróczi Krisztofer beadását Simon Gy. pontosan készítette le Vadászi Bence elé, aki közelről helyezett a bal alsóba, 1-1. A 61. percben a cserként pályára lépő Berta László az első labdaérintéséből megszerezte a hazai vezetést, 2-1. A 74 percben ismét egy szöglet okozott zavart a lajosi védelemben, Pongrácz Péter lőtte a labdát a jobb kapufára, ahonnan Barabás József kapus hátára pattanva a labda túljutott a gólvonalon, 2-2. A döntetlen eredmény igazságosnak mondható.

Tudósított: Mosberger Mátyás

Ikarus-Maroshegy – Kisláng 1–0 (1–0)

Székesfehérvár, 107 néző

Vezette: Béd Ákos.

Ikarus-Maroshegy: Matócza – Békefi, Kovács D., Schmuck A., Kókány – Báles Zs. (Báles A.), Patkós Á., Schmuck B. (Harangozó), Farkas G. – Kecskés, Farkas D. Vezetőedző: Szarka Martin

Kisláng: Ányos – Juhász M., Erdei B., Árki, Kassai Cs. (Lévai) – Juhász J., Horváth Z. (Molnár A.), Baranyai, Farkas B. – Willerding Zs., Kovács T. Vezetőedző: Erdei István

Gól: Patkós Á.(12.)

Jók: Patkós Á, Farkas D, Báles. A., ill. Ányos P. (a mezőny legjobbja), Willerding Zs.

A 12. percben egy hazai támadás végén Patkós Ádám lépett ki a védők között, és ügyesen a kapu bal oldalába helyezte a labdát, 1-0. Az első félidőben a hazai csapat igyekezett támadásban maradni, de a Kisláng harcosan, és jól védekezett. Szórványos helyzetek formájában, főleg fejesekkel veszélyt tudtak teremteni az Ikarus kapuja előtt. A második félidőben még nagyobb elánnal kezdett és több kapufával jelentkezett a maroshegyi csapat, számos nagy védést mutatott be Ányos Pál, a vendégek kapusa. A Kisláng kontráiban is volt fantázia, de több gól már nem született a mérkőzésen. Izgalmas, sok gólhelyzetet hozó, közönségszórakoztató mérkőzést láthattak a kilátogató szurkolók.

Tudósított: Mezővári Balázs

Martonvásár – Ercsi Kinizsi 3–1 (1–0)

Martonvásár, 100 néző

Vezette: Závotka Csongor.

Martonvásár: Sebestyén I. – Herczeg (Szenyéri), Szél, Balogh B. (Gábor), Kádár – Lakakisz, Waller, Tóth R., Juhász B. – Beraki, Kovács A. (Kovács Á.). Vezetőedző: Horváth Sándor

Ercsi Kinizsi: Andrejev – Tóth K., Németh G., Szűcs O., Somogyvári (Furuglyás, Rizojanisz) – Pintér O., Rebők (Jerzsabek), Holentoner, Balogh P. – Petrás (Bálint), Klauz. Vezetőedző: Zsigmond László

Gól: Herczeg (12.), Lakakisz (50.), Waller (54.), ill. Németh G. (87.)

Jók: Beraki, Waller, Herczeg, Lakakisz, ill. Holentoner

Rangadó, és a tavalyi harmadik helyezett várt a Martonvásárra vasárnap délután. A nagy kérdés az volt, hogy a hazaiak vajon a Lajoskomárom vagy a Kisláng elleni formájukat hozzák? Mint kiderült, inkább utóbbit.

Már az első tíz percben is lett volna dolga a VAR-nak, de ugye itt még nem tartunk, így Waller Arthur Edward buktatása után elmaradt a lap és a büntető is, pedig több volt mint gyanús, hogy nem a szabálykönyv teljes betartásával sikerült megfékezni a martoni játékost. A 11. percben Lakakisz Nikolaosz talán inkább beadásnak szánt labdája a felső kapufán landolt, onnan pedig a hosszún érkező Herczeg Simon elé került, aki közelről a hálóba kotorta a labdát, 1-0. A térfélcsere után Waller labdavesztése után Sebestyén Istvánnak kellett hárítania. Az 50. percben Lakakisz vette át a labdát a 16-oson belül, és fordulásból kilőtte a jobb alsó sarkot, 2-0. Az 53. percben egy hosszú felívelést Herczeg Waller elé fejelt, aki végignyargalt a térfélen, és szépen eltekerte a labdát a kivetődő Andrejev Illés mellett, 3-0. A 87. percben egy szerencsétlenül megpattanó labdát Németh Gábor szépen elhúzta Sebestyén mellett is, és a kapuba lőtt, 3-1.

Tudósított: Szupkai Gábor

A góllövőlista állása:

1. Herczeg Simon (Martonvásár), Killer Máté (Sárosd), Kovács Levente (Ikarus-Maroshegy), Simon György (Lajoskomárom) 10-10 gól