Kézilabda

2021.11.23. 20:38

A támadójáték mondott csődöt

Az NB II-es férfi-kézilabdabajnokság 8. fordulójában mindkét Fejér megyei klub vereséget szenvedett, az Alba a hetedik, az MKSE a 12. helyet foglalja el a Déli csoportban.

Krebsz András

Bárdos Gergő (36) öt gólja is kevés volt

Fotó: FMH-archív / Nagy Norbert

Dabas KC VSE U23 – Alba-MÁV-Előre SC 25-23 (15-11)

OBO Aréna, 50 néző, vezette: Rácz, Rigó.

Alba-MÁV: Salamon P. – Králl 3, Rohonyi 2, Kanyó B. 5 (1), Orbán 4, Kónya 1, ifj. Grőber M. Csere: CZÉRNA (kapus), Bárdos 5, KOVÁCS G. 2, Giday 1, Salamon D. Edző: Grőber Mátyás.

Eredmény alakulása: 9. perc: 2-3, 17. p.: 8-6, 25. p.: 12-8, 36. p.: 19-15, 47. p.: 21-19, 58. p.: 24-23.

A szigetszentmiklósiak elleni hazai fiaskó (22-24) után ismét szoros csatára késztette ellenfelét az ezúttal még tartalékosabban felálló Alba-MÁV, ám az akarat ellenére a támadójáték sokszor akadozott, a végjátékot pedig a dabasi fiatalok bírták jobban, így Bárdos Gergőék zsinórban másodszor is kapituláltak.

A szombat délutáni bajnoki előtt alaposan főhetett a feje a fehérvári szakmai stáb tagjainak, ugyanis a védelem egyik alappillére, Szalczinger János mellett kidőlt a sorból az elmúlt hetekben remekül teljesítő Harsányi Dénes, az első számú kapusnak számító Fodor Péter, ráadásul rajtuk kívül Kanyó Ádámra sem számíthatott a Grőber Mátyás, Madár Imre edzőpáros.

Ott volt viszont a keretben a sérüléséből felépülő Kovács Gergő, aki a védelem tengelyében és támadásban egy­aránt helytállt. Az előző szezon végén visszavonult, ám erre a bajnoki évadra reaktivált Czérna Tibor védéseivel megadta a lehetőséget a vendégeknek, ezzel azonban nem tudtak élni a székesfehérvári játékosok: hiába a második játékrészben véghez vitt felzárkózás, a kulcshelyzetekben történő sorozatos rossz döntések miatt Kanyó Bencééknek egyenlíteni már nem sikerült.

– Ahogyan a múlt heti találkozó, ez a mérkőzés is nyerhető lett volna a számunkra. Sajnos hiába küzdöttünk végig, hiába tették ki a játékosok a szívüket-lelküket, a ziccerek értékesítésével már hetek óta problémáink vannak, ráadásul a kulcsembereink formán kívül játszanak, így ismét vereséget szenvedtünk – mondta Madár Imre, az Alba-MÁV tiszteletbeli elnöke az összecsapást követően.

TFSE – Martonvásári KSE 38-30 (18-14)

Semmelweis Egyetem, zárt kapuk mögött, vezette: Rontó, Szanyi.

MKSE: Mihálovics – Horváth D. 5, Sarkadi 2, Dobos 6, Orisek, Szabó L. 5, Szokoli, Kerényi 5, Koncsár 7 (2). Edző: Kurán István.

A sereghajtó, pont nélkül álló Martonvásár együttese 45 percen keresztül jól tartotta magát a TFSE otthonában, ezt követően azonban kinyílt az olló, és magabiztos hazai siker született.