Rövidzárlat a második félidőben

2021.10.18. 21:57

Három győzelem után kapituláltak az Alba-Máv-Előre SC kézilabdásai

Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság 4. fordulójában a szünetben még vezető albások pont nélkül maradtak, míg a martonvásáriak újabb nagy pofonba szaladtak bele.

Krebsz András

Grőber (balra sárgában) hét gólig jutott

Fotó: FMH-Archív

Csepel DSE–Alba-Máv-Előre SC 27-22 (10-12)

Laurencz László Sportcsarnok, 100 néző, vezette: Rácz, Takács D.

Alba-Máv: Fodor – Králl 1, ifj. Grőber M. 7 (3), Kanyó B. 4, Orbán 2, Bárdos 4, Rohonyi 1. Csere: Czérna (kapus), Szalczinger, Kanyó Á., Giday, Kónya B. 2, Harsányi 1. Edző: Grőber Mátyás.

Eredmény alakulása: 8. perc: 4-3, 18. p.: 8-7, 23. p.: 8-11, 37. p.: 14-16, 44. p.: 17-17, 53. p.: 23-19.

A Déli csoport dobogójára hajtó székesfehérvári alakulat jól kezdte a szombat esti összecsapást és sokáig jól is tartották magukat a Grőber Mátyás, Madár Imre páros által irányított vendégek, azonban a hajrára teljesen elfáradtak Bárdos Gergőék, a frissebb csepeliek pedig nem kegyelmeztek a végjátékban. Hiába a megfelelő taktikai felkészültség a gyors lerohanásokkal operáló fővárosiak ellen, hiába a remek kapusteljesítmény, ez is kevésnek bizonyult a hétvégén, ugyanis az Alba nem bírta hatvan percig a vendéglátó csepeliek által diktált gyors tempót, ami Kanyó Bencééknél egyre több pontatlansággal és leromló helyzetkihasználással párosult, ez pedig most csak a tisztes vereséghez volt elég.

– A kapusainkra ma sem lehetett panasz, remekül védtek, három hétméterest is hárítottak. A héten többen is betegséggel küzdöttek, sajnos az utolsó negyedórára elfáradtunk, ez pedig megpecsételte a sorsunkat, megérdemelt hazai győzelem született – értékelt Madár Imre, az Alba-­Máv-Előre tiszteletbeli elnöke a mérkőzést követően.

Mizse KC–Martonvásári KSC 40-22 (17-13)

Polyák Imre Sportcsarnok, 50 néző, vezette: Obermayer, Vindis.

MKSC: Mihálovics (Zsákovics) – Lesó 1, Varga V., Dobos 1, Török 2 (1), Szokoli, Sarkadi, SZABÓ L. 12, Orisek, Kerényi 6. Edző: Kurán István.

Eredmény alakulása: 9. perc: 4-2, 12. p.: 12-5, 20. p.: 14-6, 27. p.: 17-10, 40. p.: 21-17, 48. p.: 27-17, 55. p.: 34-19.

A két győzelemmel és egy vereséggel rajtoló lajosmizseiek otthonában igyekezett megszerezni első pontjait a sereghajtó Martonvásár, ám az újabb sikerével a tabella élére fellépő Mizse KC csapata esélyt sem hagyott Kurán István tanítványainak szombat este. A vendégek a 40. percig jól tartották magukat, ezt követően azonban a hosszabb kispaddal rendelkező Bács-Kiskun megyeiek felőrölték Szabóékat és kiütéses győzelmet arattak.