Megyefoci

2021.10.18. 10:49

A tabella eddigi első három helyezettje egytől egyig pontokat és pozíciókat vesztett

A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 9. fordulójában szomszédvári rangadón a Bodajk simán legyőzte a Mórt. Riválisa vereségét azonban nem használta ki teljesen a Főnix FC, amely otthon vesztett pontokat az Ikarus-Maroshegy ellen, valamint a Sárbogárd is betlizett Kápolnásnyéken. A Kisláng pedig első győzelmét érte el Mányon.

Nagy harcot és küzdelmet hozott a szomszédvárak rangadója Martonvásáron. A kékben játszó Tordas pontot mentett.

Fotó: Kricskovics Antal / Fejér Megyei Hírlap

Bodajk – Mór 3–0 (0–0)

Bodajk, 150 néző

Vezette: Závotka Csongor.

Bodajk: Csikesz P. – Orosz, Bregócs (Arany S.), Kovács J., Rózsás (Klein) – Kocsis D., Molnár M. (Katóka R.), Molnár T. (Gulyás), Imrefi (Csapcsár) – Joó, Dreska. Vezetőedző: Takács Viktor

Mór: Illés – Hámory (Erni), Végvári (Fodor Máté), Kosztolányi, Lattenstein – Nicsenko, Klémán M., Kovács K., Radács (Szöllősi) – Victor, Varga B. Vezetőedző: Berndt András

Gól: Molnár T.(55.), Dreska (71.), Joó (93.)

Jók: Csikesz P., Rózsás, Molnár M., Joó, ill. Victor M.

A 2. percben rögtön vezetést szerezhetett volna a vendégcsapat. Egy középpályán eladott labda után Kosztolányi Bence vihette Csikeszre Péterre a labdát, de lövés helyett a befelé passzt választotta és oda lett a lehetőség. Éledezett a Bodajk is, ezt előbb Molnár Milán 14 méteres lövése majd Rózsás Dániel 16 méteres kapáslövése jelezte, de mindkét esetben bravúrral védett Illés Áron. Ismét bodajki távoli lövés következett a 28. percben, ezúttal Joó Gergő próbálkozott 18 méterről a hálóőr ugyanúgy, mint korábban szögletre mentett. A félidő ismét móri ziccerrel zárult, Victor Michel vitte rá Csikeszre a labdát, de ziccerét óriási bravúrral hárította a hazai kapus. A szünetben mindkét edző cserélt, látszódott, hogy a csapatok a győzelemre játszanak. Ehhez az első lépést az 55. percben Bodajk tette meg, Klein Márk remekül tálalt a baloldalon Joó elé, aki keresztbe vezette a 16-oson a labdát majd a jókor érkező Molnár Tamás elé passzolt, aki a kapussal szemben nem hibázott, 1-0. Nagyobb sebességre kapcsoltak a vendégek, de gólt ismét a Bodajk lőtt a 70. percben. Dreska András végzett el szögletet a baloldalról, labdája védhetetlenül vágódott a hosszú felső sarokba, 2-0. Kinyíltak a vendégek, és a bodajki gyors támadóknak köszönhetően több lehetőség is lett volna növelni az előnyt, de ezek kimaradtak, míg a hazai kapu előtt igazi helyzetig csak a 88. percben jutott el a Móri SE. Ekkor Victor közeli lövését védte bravúrral Csikesz P. Az utolsó momentum a mezőny egyik legjobbjának, Joónak a nevéhez fűződik, Katóka Richárd remek labdáját gurított a vendégek kapusának lábai között a hálóba a 93. percben ezzel beállítva a 3-0-as végeredményt. A hazai csapat óriási lelkesedésének és akarat erejének köszönhetően borította a papírformát és tartotta otthon a pontokat.

Tudósított: Kovács Zoltán

Sárosd –Lajoskomárom 4–1 (2–1)

Sárosd, 100 néző

Vezette: Béd Ákos.

Sárosd: Rigó – Szabó E., Hushegyi, Csányi (Kargl), Oláh (Susa) – Killer M., Meszlényi Zs., Ujvári, Szekeres (Takács M.) – Meszlényi B., Szabó N. Vezetőedző: Arany Tibor

Lajoskomárom: Barabás – Varga F., Czéhmeiszter, Vadászi, Gergye – Andróczi, Kövecses (Dopuda), Németh Á. (Berta, Csizmadia), Simon Gy. – Vass, Szakáts. Vezetőedző: Szili Balázs

Gól: Killer M. (33., 56., 80.), Szekeres (45.), ill. Varga F. (22.)

Jók: Meszlényi B. (a mezőny legjobbja), az egész csapat, ill. Czéhmeiszter

A kezdeti tapogatódzás után kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, mind a hazai mind a vendég kapu előtt adódott gólszerzési lehetőség. A 22. percben Rigó Ádám futott össze az egyik hazai védővel, a labda Varga Ferenc elé pattant, aki köszönte szépen és az üres kapuba gurította a labdát, 0-1. A gól után a hazaiak nagyobb sebességre kapcsoltak egy fokozattal, és a 33. percben egy jobb oldalról elvégzett szabadrúgás után Killer Máté emelkedett a legmagasabbra a 16-oson belül, és a kapu bal oldalába fejelte a labdát, 1-1. A Sárosd a félidő zárása előtt újabb gól szerzett. Meszlényi Balázs ment el a jobb oldalon becselezte magát a 16-oson belülre, majd az üresen érkező Szekeres Marcellhez passzolt, aki az üres kapuba gurított, 2-1. A második félidő is a vendéglátók szája íze szerint folytatódott. Az 56. percben Meszlényi Balázs adott remek labdát Killernek, aki a kifutó kapus felett a kapuba emelte a labdát, 3-1. Majd tíz perccel később ismét Meszlényi B. szerzett labdát, rávezette a védőkre, 18 méterről lövésre szánta el magát, de a löket a baloldali kapufáról a mezőnybe pattant vissza. A 80.percben Meszlényi Zsolt szerzett labdát a félpálya környékén, majd tovább passzolta a labdát Meszlényi Balázsnak aki remekül tálalt Killer M. elé, akinek a ballábas lövése a kapu bal alsó sarkába landolt, 4-1.A Sárosd ilyen arányban is teljesen megérdemelt nyerte meg a mérkőzést, míg a lajoskomáromiak a harmadik hazai találat után lélekben feladták a meccset.

Tudósított: Dérfi Zoltán

Tóvill-Kápolnásnyék –Sárbogárd 1–0 (0–0)

Kápolnásnyék, 100 néző

Vezette: Jakab Géza.

Tóvill-Kápolnásnyék: Kalmár – Kharboutli Noor, Zsigmond B., Varga József, Csörge – Kiss Á. (Horváth B.), Pigler, Molnár G., Peng (Szentgyörgyi) – Eipl, Zsigmond L. (Krajnc). Vezetőedző: Höltzl Richárd

Sárbogárd: Nyári – Kindl, Vagyóczki, Kovács J. (Németh K.), Gráczer Bálint (Demeter) – Mayer, Luczek, Pákozdi, Tóth P. (Nagy Á.) – Gráczer Bence, Horváth I. Szakmai igazgató: Pajor László

Gól: Molnár G. (77.)

Jók: Kharboutli Noor, Varga József, Molnár G., Zsigmond B , ill. Nyári, Mayer

A mérkőzés elejétől fogva a Nyék irányította, és diktálta a játék ritmusát. Pigler Boldizsár kétszer állt a vendég kapussal szemben azonban mindkét alkalommal Nyári Bence lábbal védeni tudott. Több ígéretes támadást vezettek a vendéglátó, azonban a befejezéseknél rendre hiba csúszott. Így aztán gól nélküli félidőt követően vonulhattak a csapatok pihenőre. A második játékrészre feljavult a Sárbogárd is, azonban a labdát többet birtokolta a hazai gárda. A meddőnek bizonyuló nyéki fölény a 77. percben érett góllá, amikor egy szabadrúgást követően Molnár Gergely volt a legjobb helyen, és 5 méterről lőtt Nyári kapujába, 1-0. A hosszabbításban kellett először játékba avatkoznia Kalmár Adriánnak, amikor egy szabadrúgást követően Mayer Dávid 7 méterről lőtt kapura, de Kalmár a kapufa mellől kipaskolta azt oldalra. Kiváló játékvezetés mellett, a szerethetőbb, és jobb focit a hazaiak játszották és megérdemelten tartották otthon a három pontot.

Tudósított Boronai Csaba

Enying –Ercsi Kinizsi 0–1 (0–0)

Enying, 150 néző

Vezette: Rózsa Ádám.

Enying: Lehr – Inzsöl (Kecskés), Keszler, Kalló, Nyikos – Vas, Óvári, Kassai J. (Boda), Csepregi – Halász, Kassai D. Vezetőedző: Molnár Ferenc

Ercsi Kinizsi: Andrejev – Tóth K., Tolnai, Németh G., Szűcs O. – Kun (Rebők), Pintér O., Kondreska (Somogyvári), Holentoner – Balogh P., Klauz. Vezetőedző: Zsigmond László

Gól: Tóth K. (69.)

Kiállítva: Halász (90.), ill. Klauz (73.).

Jók: Csepregi, ill. Tóth K., Pintér O.

Gyors, lendületes, és kiegyenlített játékot hozott az első félidő. Mivel a küzdelem nagyrészt a mezőnyben folyt, kevés helyzet alakult ki a kapuk előtt. Ahogy teltek a percek, az ercsi fiatalok tempós, sokpasszos focija egyre inkább felülkerekedett a hazai csapaton, és ez a vendég helyzetek számában is megmutatkozott. A 69. percben érett góllá az Ercsi mezőnyfölénye. Ekkor Tóth Krisztián vezette rá a labdát a védelemre a jobb oldalon, több védőn is átjutva lőtte ki szépen a hosszú sarkot, 0-1. A hazai csapat mindent egy lapra téve rohamozott a mérkőzés hátralévő részében, és az időnként a tetszetős játékkép ellenére, sem sikerült az egyenlítő találatot bevinniük. A találkozó krónikájához tartozik még, hogy a 72. percben Klauz Máté, illetve a 90. percben Halász Gergő kapta meg a második sárga lapját Rózsa Ádám játékvezetőtől.

Tudósított: Mohai Norbert

Testvér-párharc: Horváth Sándor (pirosban) a Tordas, míg Horváth László a Martonvásár vezetőedzője

Főnix FC –Ikarus-Maroshegy 2–2 (2–1)

Székesfehérvár,100 néző

Vezette: Wittner József.

Főnix FC: Szabó T. – Pataki P., Szalai, Sarok, Adorján – Zoboki Á., Krán, Bolla Barnabás (Bognár I.), Rubos (Papp K.) – Pápai (Zoboki L.), Patkós K. (Jófejű). Vezetőedző: Pavlik József

Ikarus-Maroshegy: Matócza – Békefi (Patkós Á.), Kovács D., Horváth Zs. (Schmuck A.), Kókány – Kovács L., Schmuck B., Fövenyi (Báles Zs.), Farkas G. – Kecskés, Farkas D. Vezetőedző: Szarka Martin

Gól: Zoboki Á. (31.), Szalai P. (45.), ill. Krán (27., öngól), Kovács L. (88.)

Jók: senki ill. Kovács L.

A szombati eredmények tükrében a hazai csapat nagy lehetőség előtt állt a mérkőzést megelőzően, hogy pontokra hizlalja előnyét a táblázaton. Ez csak részben sikerült. Nagyon óvatosan és görcsösen focizgatott a Főnix FC, és még csak mezőnyfölényt sem tudott kialakítani. A 22. percben Kovács Levente húzott el a jobb oldalon, beadásába Krán Attila nyúlt bele, és a labda a hazai kapuba pattant. 0-1. Ez egy kis lökést adott a Főnix FC gárdájának, a 31.percben Zoboki Álmos ugrott ki a jobb oldalon, és éles lövése a kapu jobb oldalába vágódott, 1-1. A 45. percben Adorján Gergőt vágták fel a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Szalai Pál értékesítette, 2-1. A második félidőben egy kicsit mozgalmasabb lett a játék. A vendéglátók dűlőre akarták vinni a dolgot, de a befejezésekbe mindig hiba csúszott. Szalai P. kétszer, míg Papp Krisztofer került óriási ziccerbe, de a vendégek kapuja érintetlen maradt. Aztán a 88.percben jött a futball büntetése, egy oldalról beívelt labda Kovács L. elé került, aki 3 méterről a kapuba passzolt, 2-2. Egy gyenge színvonalú mérkőzésen a vendégek lelkesedése megért egy pontot.

Tudósított: Pavlik József

Mány –Kisláng 1–3 (0–0)

Mány, 120 néző

Vezette: Jónás Péter.

Mány: Zabos – Kovács P. (Kiss M.), Ősz, Gondos (Bálint), Bukovecz – Lakatos G., Veress, Forró, Tóth T. (Lakatos Gy.) – Timkó, Kelemen. Vezetőedző: Pál Zoltán

Kisláng: Ányos – Juhász M., Erdei B., Árki, Dudar K. – Dudar E. (Kassai Cs.), Juhász J., Horváth Z. (Lévai), Farkas B. – Willerding Zs. (Kovács L.), Kovács T. Vezetőedző: Erdei István

Gól: Bukovecz (63.), ill. Willerding (69., 80.), Juhász M. (92.)

Jók: senki ill. Willerding Zs. (a mezőny legjobbja), és az egész csapat

A mányiak nehézkesen, kevés dinamikával építették támadásaikat, a vendégek pedig gyors, előrevágott labdákkal igyekeztek a védelem mögé kerülni. Az első félidő jobbára harcos mezőnymunkával telt el, de a kislángiak több esetben tették próbára Zabos Csabát, és a hazai védelem is többet bizonytalankodott az eddig megszokottaktól. Szünet után folytatódott, a sok küzdelemmel tarkított mezőnymunka, távoli lövések, sok technikai hiba jellemezte a játékot. A 63. percben, egy beadás után, Bukovecz Ferenc fejelt szép mozdulattal a kislángi kapura, Ányos Pál, az asszisztens jelzése alapján, már csak a gólvonalon túl tudta, nagy bravúrral megfogni. Talán az egész pályán nem volt senki, aki vonalban lett volna, talán bent volt, talán nem, a játékvezető, a vendégek heves reklamálása ellenére, gólt ítélt, 1-0. A furcsa gól, nem nyugtatta meg az erőlködő mányi csapatot, inkább a vendégeket paprikázta fel. A 69. percben, egy remek támadás utáni beívelésből Willerding Zsolt egyenlített, 1-1. Ment előre a Mány, nem is az akarat, hanem egy kis plusz, talán egy igazi jó teljesítmény, vezér hiányzott, a meccs eldöntéséhez. A 80. percben, egy jól kivitelezett, jobb oldali beadást szemlélt végig a hazai védelem, és a berobbanó Willerding duplázta meg góljai számát, 1-2. A teljesen kitámadó, már csak az egy pontért hajtó hazaiak, nagy területeket adtak a Kislángnak, akik a hosszabbításban, feltették az i-re a pontot: a felezővonalról kiugró Juhász Márton, lendületből tört kapura, és a kifutó Zabos mellett, higgadtan passzolt a hálóba, 1-3. Tompán, enerváltan, sok hibával játszott, a fiatal mányi csapat ezen a délutánon. A mély, rossz talajú pálya sem segítette a támadó játékot, ugyanakkor dőreség lenne, bármely külső körülményre fogni, azt, hogy a hazaiak, ezen a délutánon, sem agresszivitásban, sem lelkesedésben, sem győzni akarásban nem tudtak a Kisláng fölé kerekedni. Ezeket az erényeket, inkább a vendégek csillogtatták, akik olykor keményen, de céltudatosan, nem látványos célfutballal dolgoztak meg, első, megérdemelt sikerükért.

Tudósított: Varga Mihály

Martonvásár –Tordas R-Kord 1–1 (0–0)

Martonvásár,150 néző

Vezette: Rózsa József.

Martonvásár: Sebestyén I. – Herczeg, Szél, Balogh B. (Stelczer), Beraki – Kádár, Lakakisz (Waller), Juhász B., Tóth R. – Kovács A. (Kovács Á.), Füzér. Vezetőedző: Horváth László

Tordas R-Kord: Cseresnyés – Totsche, Hermann, Perjési (Berki), Kalácska (Csizmarik) – Szilágyi, Irházi, Somogyi T., Deli (Pongrácz) – Hernádi, Németh L. Vezetőedző: Horváth Sándor

Gól: Kovács Á. (50.), ill. Németh L. (83.)

Kiállítva: Sebestyén I. (75.), ill. Szilágyi (13.).

Jók: Beraki, Kovács A., ill. Cseresnyés, Szilágyi

A meccs pikantériáját adta, hogy mindkét csapatot Horváth-ok irányítják, ám a fivérek csatája ezúttal döntetlenre végződött. Dacára annak, hogy idejekorán megfogyatkoztak a vendégek és hiába vezetett a Martonvásár, nem tudta begyűjteni mindhárom pontot a szomszédvári rangadón.