lezárult

2021.08.13. 22:30

Magyar aranyak a senior tájfutók világbajnokságán

A Vértesalján, a Vaskapu völgyben rendezett hosszú távú viadallal zárult a senior tájfutók világbajnoksága Fejér megyében.

20210807 Székesfehérvár, tájfutó verseny, tájékozódás, senior VB. Fotós: Fehér Gábor FG Fejér Megyei HÍrlap

Fotó: Fehér Gábor / Fejér Megyei Hírlap

Múlt hétvégén Fehérváron rendezték a rövidtáv fináléját, a hét közben Csalán versenyeztek, pénteken délután Csákvár térségében zárult a sportesemény.

Az utolsó versenynapon két magyar aranyérem született, a női 60 felettiek kategóriájában Kármán Katalin, a férfiaknál az 50-es korosztályban Hajdu Martin nyert, ahogy a korábbi távok kapcsán, a zárónapon is 26 aranyérmet osztottak. Illetve ezúttal 27-et, lévén a férfi 60-as küzdelmek során holtversenyt hirdettek, ugyanis egyszerre ért célba a szlovák Jozef Polák és a svéd Per Backlund. Három hazai ezüst született, a 45-ben Molnár Zoltán, a hölgyeknél Füzi Anna, valamint a 55-ben versenyző Mátyás Ildikó révén, Schmall Kinga pedig bronzérmes lett a 45-ös kategóriában.