A dobogót ostromolja az Alba-MÁV Előre

2021.05.03. 23:34

A szigetszentmiklósiak elleni négygólos sikerrel a tabella 4. helyére lépett fel a Grőber-csapat

Az NB II.-es férfi kézilabda-bajnokság őszi szezonjából elhalasztott mérkőzést nyertek meg a félidő után parádésan védekező albások vasárnap este.

Krebsz András

Az elhalasztott mérkőzést is nyerte az Alba Fotó: Alba-Máv

Szigetszentmiklósi KSK U23 – Alba-MÁV Előre SC 22-26 (15-13)

Tököl, zárt kapuk mögött, vezette: Réti, Szedmák.

Alba-MÁV: CZÉRNA – Rohonyi 1, Szám 2, KANYÓ BENCE 4 (2), Szalczinger, BÁRDOS 6, Kanyó Á. 4. Csere: HÁTAS, Salamon P. (kapusok), IFJ. GRŐBER M. 5, Lehőcz 1, Králl 2, Kanyó Balázs 1, Harsányi, Forgács, Salamon D. Edző: Grőber Mátyás.

Eredmény alakulása: 6. perc: 4-0, 16. p.: 7-6, 24. p.: 10-9, 29. p.: 13-12, 35. p.: 16-17, 40. p.: 17-20, 48. p.: 21-21, 55.p.: 21-25.

Az eredetileg a 8. fordulóra kiírt bajnoki összecsapás pocsékul kezdődött a székesfehérvári alakulat számára, a narancssárga mezben pályára lépő albások a találkozó első nyolc percében mindössze egyszer találtak a hazaiak kapujába, 5-1. Az időkérés után beszálló Grőber az első félidőben ötször is megzörgette a szigetszentmiklósiak hálóját, az egész mérkőzésen fegyelmezetten kézilabdázó fehérváriak lassan felzárkóztak, a szünetre kettőre olvadt a különbség. A folytatásban átvette a vezetést a vendég együttes, az SZKSK U23-as csapata pedig folyamatosan változtatott a védekezésén (a hatosfal mellett a 3-2-1 és a 4-2 is előkerült), ezen felül a hazaiak mindent megtettek Kanyó Bence játékból való kikapcsolásáért. Az albások irányítója azonban jól állta a rá nehezedő nyomást, tökéletesen vezényelte le a különböző formációk elleni támadásokat és remekül mozgatta a társait, ráadásul Czérna és Hátas is kiváló formát mutatott a kapu előtt. Tizenkét perccel a vége előtt még fej fej mellett haladtak a csapatok, ám ekkor zsinórban négyet vágott a Grőber-legénység, ezután pedig már nem tudtak visszakapaszkodni az előzetesen éremesélyesnek kikiáltott Pest megyeiek. Győzelmükkel az albások nyolc napon belül másodszor is felülmúlták riválisukat, és pontszámban beérték a dobogó legalsó fokát elfoglaló Csepel együttesét.

– Az egész csapat dicséretet érdemel, aki ma pályára lépett, szívvel-lélekkel játszott. Nagyon jó gárdát sikerült óriási taktikai csatában legyőznünk – árulta el Madár Imre, az Alba-MÁV tiszteletbeli elnöke a találkozó után. Az ugyancsak a Déli csoportban vitézkedő, a kiesés ellen ádáz küzdelmet folytató Cunder TU Kézisuli nem lépett parkettre a hétvégén.