Simán továbbjutottak

2021.02.07. 18:16

Negyeddöntős az Euroligában a DUE

Teljesítette a vasárnapi célt: nyert és a legjobb nyolc közé jutott a női vízilabda Euroligában a DUE-MAARSK. Garda Krisztináék két góllal győzték le a görög Vouliagmeni együtttesét.

Németh Krisztián

Fotós: Zsedrovits Enikő

DUE-MAARSK– Vouliagmeni 11-9 (4-1, 2-2, 4-4, 1-2)

Verona, zárt kapuk mögött. Vezette: Nicolisi, Franulovic.

Gólszerzők: Szilágyi, Garda (3-3 gól), Gurisatti, Horváth B. (2-2), Mahieu, ill. Ninou (3), Xenaki, Kotsia (2-2), Koolhaas, Diamantopoulou.

Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1

Gardaék a legjobb nyolc közé jutottak
Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő / Dunaújvárosi Hírlap

Miután a dunaújvárosiakat pénteken legyőző Sabadell szombaton négygólos hátrányból felállva döntetlent játszott a Vouliagmenivel egyszerű volt a recept a D jelű selejtezőcsoport második helyének elcsípésére, azaz a továbbjutásra: le kell győzni a görögöket.

Amennyire pokolian kezdődött a dunújvárosi lányok számára a pénteki meccs, anynyira pazar volt az első negyed a Vouliagmeni ellen. A játékrész felénél már hárommal mentek Garda Krisztináék, és a félidőig sikerült is tisztes távolban tartani a kétszeres Euroliga-győztest. Koolhaas, a görögök holland klasszisa egymaga négyet vágott a Sabadellnek, Magyari Aldának viszont csak büntetőből tudott betalálni – egyszer. Mihók Attila tanítványai 10-6-ra is vezettek a harmadik játékrészben, ezt az előnyt még egy góllal tudták megtoldani a záró negyedben. Ezután feljött a Vouliagmeni, de sikerült két gólon tartani őket.

A selejtezőcsoportot a Sabadell nyerte négy ponttal, a Dunaújváros két egységgel végzett a második helyen, az egy pontos Vouliagmeni előtt.

A negyeddöntők párosításait vasárnap sorsolták ki Veronában, a Fejér megyeiek a csoportelsőként végző Roma együttesét kapták ellenfélnek. A hazai rivális, az UVSE is továbbjutott, ők a spanyol Mataróval meccselnek. A találkozókat február 27-én és március 13-án játszák.