Jól sikerült főpróba a bajnoki rajt előtt

2020.08.09. 07:16

Többgólos hazai siker a Panchoban

Utolsó felkészülési meccsén 3–1-re győzött a tavalyi bajnokság bronzérmese, a Puskás Akadémia FC a szintén El-selejtezős NK Osijek ellen.

Kecskés Zoltán

Alexandru Baluta (kék) az Osijek játékosok gyűrűjében. Büntetőből talált be. Fotó: PFLA

Fotós: DOME LASZLO BALAZS

Puskás Akadémia FC–NK Osijek 3–1 (1–1)

Felcsút, Pancho Aréna

PAFC: Tóth B. – Nagy Zs., Meissner, Hadzsiev, Deutsch L. – Baluta, Spandler, Knezevic – Slagveer, Vanecek, Weslen Júnior.

Csere: Plsek, Kiss T., Komáromi, Urblík.

Vezetőedző: Hornyák Zsolt

Osijek: Ivusic – Igor Silva, Skoric, Majstorovic, Talys – Ndockyt, Jugovic, Zaper, Pilj – Spoljaric, Grezda.

Csere: Beljo, Ljopa, Ljubic, Loncar, Grgic, Todoroszki.

Vezetőedző: Ivica Kulešević

Sárga lap: Hadzsiev (15.), Spandler (19.), Deutsch L. (91.), ill. Igor Silva (50.), Ljopa (67.), Ljubic (84.)

Gól: Knezevic (30.), Plsek (54.), Baluta (11-esből), ill. Spoljaric (40.)

Az embert próbáló hőmérséklet ellenére kifejezetten jó iramú, fordulatos mérkőzést játszottak a felek egymással. Érződött, hogy Hornyák Zsolt fiai egyre jobb formának örvendenek, egyre élesebbek.

Az első valamirevaló helyzet a Vál-völgyi csapat előtt adódott: a 10. percben Spandler Csaba labdaszerzését követően Luciano Slagveer gyújtotta be a rakétákat és tört be a horvát tizenhatosra, de próbálkozása mellé ment. A következő 20 percben nem igazán forogtak veszélyben a kapuk, de aztán érkezett ismét Slagveer és remekül tálalt a középen érkező Josip Knezevic elé, aki 11 méterről nem hibázott: 1-0! Pár perccel később könnyedén meg is duplázhatta volna előnyét a hazai együttes: David Vanecek gyönyörűen készítette le a labdát az érkező Alexandru Balutának, ám nagy helyzetben a felső léc fölé lőtt. Még a félidő vége előtt váratlanul, egy gyors ellentámadást követően Spoljaric révén egyenlítettek a horvátok: 1-1!

Alexandru Baluta (kék) az Osijek játékosok gyűrűjében. Büntetőből talált be.
Fotó: PFLA

A második félidő elején aztán visszavette a vezetést a Puskás, mégpedig a szünetben beállt Jakub Plsek vette be Ivica Ivusic kapuját: 2–1! A 78. percben jött az újabb gól, a kezezés miatt megítélt büntetőt Baluta magabiztosan értékesítette: 3-1! Bár a találkozó végén meg volt a sansz a negyedik találat megszerzésére, de ezek kimaradtk, így az eredmény már nem változott.

A játék képe alapján megérdemelten nyertek a horvát testvérklubjuk ellen.