Egy győzelemre a Loki a döntőtől

2019.04.09. 20:25

Látótávolságba került a finálé

A MÁV Előre SC a SZESE Győr otthonában is győzni tudott a férfi röplabda NB I Liga elődöntőjének második mérkőzésén.

SZESE Győr–MÁV Előre SC 0-3 (-11, -23, -17)

Győr, 120 néző. Vezette: Nagy Lajos, Pőcze Attila.

SZESE Győr: Horváth B., Szántósi, Leiner, Földes, Falvay, Biró. Csere: Lengyel, Bicskó (liberók), Csank, Mészáros Á., Apáti, Flaschner, Puspán. Vezetőedző: Fehér Tibor.

MÁV Előre SC: Németh Zs., Kaposi, Guzmics, Kholman, Salazar, Stefanovics. Csere: Takács M., Nagy Á. (liberók), Sziládi, Szőke, Náhol, Damsits. Vezetőedző: Németh Ödön.

A kék mezes székesfehérváriak voltak a háló urai
Fotó: Fehér Gábor/ Fejér Megyei Hírlap

A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 2-0 a MÁV Előre SC javára. Pénteken, az első mérkőzésen hetvennégy, míg ezúttal mindössze hatvanhat percig tartott az összecsapás, amelyet Nagy Róbert, a MÁV Előre SC elnöke értékelt lapunknak. – Az első játszmában – az első meccshez hasonlóan – erőteljesen indított a csapat, amit aránylag simán hozott. A folytatásban kicsit beragadtunk, de szerencsére a végjátékra sikerült fordítani, és megnyerni a középső szettet.

A harmadik játszmában Kaposi Tamás zsinórban öt ászt érő nyitása meglódította a szekeret, és minden különösebb gond nélkül tudtunk győzni. Természetesen ma este le szeretnénk zárni a csatát, és úgy érzem, hogy a sok fiatallal – köztük három egykori fehérvári neveléssel – felálló győriek is így látják. A harmadik mérkőzésre szerdán 18.30-as kezdéssel kerül sor a Jáky József Szakközépiskolában.