Egygólos előny a visszavágóra

2019.04.16. 20:02

Küzdelmes mérkőzésen győzte le a Debrecent a Vidi a Magyar Kupa elődöntőjében

A MOL Vidi FC a bajnoki címért folytatott versenyfutás mellett a labdarúgó Magyar Kupában is a végsőkig harcolni akar. A Debreceni VSC elleni elődöntő első összecsapásán az volt a fehérváriak célja, hogy megnyugtató előnyt szerezzenek a visszavágóra.

Azonban nem számíthatott könnyed bulifocira Marko Nikolics alakulata, hiszen a pontvadászatban a dobogóért hajtó Lokival legutóbb is szoros csatát vívott a Vidi. Bő két hete 2-1-re nyert a piros-kék alakulat úgy, hogy Pátkai Máté a 84. percben egyenlített. De ez már egy teljesen más történet. A Magyar Kupában olyan csúfságok is megtörténnek, hogy egy alsóbb ligás csapat kiejt egy élvonalbelit... A Csíkvári úton azonban ilyesfélére senki sem gondolt, azok főként nem, akik a kezdés előtt 40 perccel nyugalmas boldogsággal sütkéreztek a lelátón a meleg nap alatt. Aztán az AC/DC Thunderstruck című nótája villámokat ugyan nem, de egy villámgyors Vidi-gólt bizony szállított.

A kezdés után visszahúzódott a Debrecen, a hazaiak első támadását pedig még játékkonzol slágerjátékán sem lehetett volna tökéletesebben „megrajzolni”. A Stopirát helyettesítő Tamás Krisztián és Kovács István játszottak össze a bal oldalon, Tamás visszakapta a labdát és remekül ívelt középre, Futács Márkó pedig 6 méterre a kaputól emelkedett magasra, s bólintott a hálóba, 1-0. Továbbra is a fehérváriak domináltak, Huszti szöglete után Juhász fejese ráadásul nem is sokkal tévesztett célt, majd aztán negyedóra elteltével egyre kijjebb jött a Loki, s az első sarokrúgása nyomán Pávkovics fejelt a kapu fölé.

Nem sokkal később Varga Kevin már közelebb járt, 20 méterről trafálta telibe a keresztlécet, ami intő jel lehetett a Vidi számára. Ezután nem is engedte át nagyon a labdát a Nikolics-brigád, Huszti bal oldali szabadrúgása után Juhász felejt át a túlsó kapufa mellé. A 29. percben Pátkai emelte a labdát Negohoz a védők mögé, a francia-magyar Futácshoz passzolt, aki előbb átvette a labdát középen, majd 13 méterről lőtt, de Kosicky vetődve védett. Aztán a félidő hajrájában Tőzsér 16 és fél méterről végezhetett el szabadrúgást, de labdája a kapu mellé vágódott a sorfalról.

Küzdelmes volt ugyan a Vidi és a DVSC összecsapása, de a tizenkét sárga és az egy piros lap túlzásnak tűnik
Fotó: Pesti Tamás / Fejér Megyei Hírlap

Az első félidőben mutatott visszafogott játékot a szünet után Huszti Szabolcs pörgette fel, aki egy Tamástól visszakapott labdát félfordulatból küldött kapura, de nem igazán találta el jól, így Kosicky fogata a lövést. Aztán az ellentámadást követő szögletből a DVSC veszélyeztetett, Kovácsiknak kellett vetődve biztosítania a bal sarkot. Nem dőlhetett hátra a Vidi, mert a Debrecen egyre többet állomásozott a hazaiak térfelén, ráadásul Ferenczi János megpattanó, szitáló lövésénél újfent helyt kellett állnia Kovácsik Ádámnak. Idegessé vált kicsit a hangulat, repkedtek is a sárgák ebben a szakaszban. A focira Huszti beadásai terelték a figyelmet, az egyiknél Kinyik kis híján a saját kapujába fejelt, majd Juhász Roland bólintása kerülte el a ketrecet sokadjára.

A Loki sem volt rest, Bódi a 16-os jobb sarkáról eresztett meg egy rakétát, amit Kovácsik remek reflexekkel térített el. A küzdelem percei után élményszámba ment, mikor a védő, Juhász kötényt adott Ferenczinek, majd egy labdakihozatalnál Nego bolondított meg két debrecenit is. Azonban Nikolics mester is kissé idegesebben szemlélte, hogy a Loki egyre erőszakosabban nyomul. A cserét kérő Futács helyére Stopira jött, miközben Farkas sípmester nagyvonalúan nem reagált a debreceni kezezésekre. A hajrában Hodzic hatalmas helyzetben lövés helyett passzolt, azt is rosszul, majd a 87. percben Juhász Roland megkapta második sárgáját, kiállította a bíró. Tőzsér 18 és fél méteres szabadrúgása a sorfalról pattant szögletre. Rohant a DVSC az egyenlítésért, a játékvezető főszereplővé lépett elő – Marko Nikolicsot is elküldte a padról – de lövésig már nem jutott, így a Vidi minimális, egygólos előnyt szerzett a 23-i visszavágóra.

MOL Vidi FC–Debreceni VSC 1-0 (1-0)

MOL Aréna Sóstó, 2976 néző. Vezette: Farkas Á. (Tarsonyi, Szalai)

MOL Vidi FC: Kovácsik – Nego, Juhász, Vinícius, Tamás – Nikolov, Pátkai, Hadzic, Huszti – Kovács (Hodzic, 74.), Futács (Stopira, 80.). Vezetőedző: Marko Nikolics

DVSC: Kosicky – Kinyik, Szatmári (Kusnyír, 64.), Pávkovics, Ferenczi – Varga K., Tőzsér, Csősz, Bódi – Szécsi (Haris, 82.), Zsóri (Takács T., 64.). Vezetőedző: Herczeg András

Gól: Futács (3.) Sárga lap: Vinícius (38.), Nikolov (53.), Hadzic (56.), Kovács I. (62.), Tamás (66.), Juhász (83., 87.), Huszti (92.) illetve Szatmári (19.), Csősz (49.), Zsóri (52.), Tőzsér (92.)