MOL Vidi FC II

2019.04.08. 21:48

Győzelem fél év után

Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Nyugat csoportjában a fehérváriak a találkozó első és utolsó percében betalálva diadalmaskodtak.

Krebsz András

MOL Vidi FC II– Dunaharaszti MTK 2-1 (1-0)

MOL Aréna Sóstó, 150 néző. Vezette: Zám Zsolt.

Vidi II: Tujvel – Major, Tamás O., Lencsés, Zeke – Tarnóczi, Szabó B. (Gyürki, 66.) – Pratsler (Szalai, 85.), Kristán (Pápai, 58.), Takács M. – Horváth B. Edző: Tímár Krisztián.

Gól: Pratsler (1.), Lencsés (90. – büntető), ill. Farkas (53.)

Tarnóczi (labdával) mozdulatát Nicsenko (középen) figyeli
Fotó: Koppán Viktor Dávid/Fejér Megyei Hírlap

A tizenegy nyeretlen mérkőzéssel a háta mögött pályára lépő Tímár-csapat álomszerűen kezdett: Szabó Bálint parádés kiugratása után Pratsler gyalogolt be a kapuig, 1-0. A korábbi NB I-es gólkirály Igor Nicsenko fia azonnal válaszolhatott volna, de közeli ziccerét Tomas Tujvel bravúrral hárította, majd a túloldalon Horváth Bálint lapos kísérletével járt közel a gólszerzéshez. Az első játékrészben jobbára alárendelt szerepet játszó vendégeknek a folytatásban hamar sikerült egyenlíteni: egy jobbról érkező beadást Farkas Péter lőtt közelről, kapásból Tujvel hálójába, 1-1. A 80. percben Takács Martin ígéretes helyről végezhetett el szabadrúgást, bal lábas tekerését azonban Gyatyel Norbert kipiszkálta a hosszú alsó sarokból. A 89. percben Zeke Márió harcolt ki büntetőt, amit Lencsés Balázs magabiztosan értékesített, így a MOL Vidi második csapata 175 nap után tudott ismét győzni, 2-1!