Hibátlan kezdés

2019.04.08. 21:41

Fölényes sikerrel indított az Enthroners

Az első osztályú magyar amerikaifutball-bajnokság (HFL) nyitó fordulójában 24 pontos győzelmet aratott a Fehérvár Enthroners.

Dévai Nándor Csaba

Azt követően, hogy az osztrák negyedik vonalban két, ellentmondást nem tűrő győzelmet arattak Jim Ward tanítványai, a Hungarian Football League-ben is legényes rajtot vettek. Az ellenfél az a Győr Sharks (Cápák) volt, akik a tavalyi szezonban az Enthronershez hasonlóan két győzelemmel és öt vereséggel zárták az első osztályú alapszakaszt, amely mutatóval mindkét fél lecsúszott a rájátszásbeli folytatásról.

Ez azonban már a múlt, a rendkívüli módon megerősített Enthronersnél már a bajnoki döntő, illetve az aranyérem a kitűzött cél. Az efelé vezető úton az első lépést már meg is tették a Koronázók, akik Nyúlon, meglehetősen sok, őket elkísérő fehérvári szurkoló figyelő tekintete előtt léptek pályára a Győr ellen. Nem maradtak sokáig adósok az első pontok megszerzésével a látogatók, hiszen a hawaii-i Ryan Tuiasoa pazar egyéni akciójának köszönhetően rögtön a kezdőrúgást sikerült touchdownra visszahordani, 0-7. A villámgyors kezdést követően aztán további pontokat pakolt a Fehérvár az eredményjelzőre, miután Bakonyvári Patrik és Tuiasoa is összehozott egy elkapott touchdownt a mérkőzésen debütáló irányító, Gombos Bence átadásaiból, 0-21. Az irányító, valamint az elkapók után a szintén frissen igazolt rúgó, Zách György is megmutatta, mire képes, és több mint 30 yardról (körülbelül 27 méterről) szerzett mezőnygólt, 0-24-re alakítva a találkozó állását. A lenullázott győriek minden támadását sikerrel akasztották meg az Enthroners védői, akiknek köszönhetően tetemes előnnyel vonulhatott félidei pihenőre a vendég együttes.

Nem sikerült megállítani a fehérvári hengert
Fotó: egyesület

A fordulást követően már a jövő kihívásait is szem előtt tartotta a szakmai stáb, és több cserejátékos is szerepet kapott a Fehérvárban. Ez természetesen nem jelentette azt, hogy „ráültek” volna az eredményre, sőt, Poór Attila egy szemfüles labdaszerzése után tovább növelte csapata előnyét, 0-31. Egészen az utolsó, negyedik negyedig kellett várni a hazaiak első pontot érő támadására, ekkor azonban egy igen mutatós akció végén szerezték első, és egyben utolsó touchdownjukat az igen egyoldalú találkozón, 7-31. Ez az eredmény a végéig már nem is változott, idénybeli harmadik tétmérkőzését is sikerrel zárta a Fehérvár Enthroners.

A Koronázók figyelme a jövő héten ismét Ausztria felé fordul, ugyanis április 13-án, szombaton 14 órától az Upper Styrian Rhinos együttesével csapnak össze, mégpedig előreláthatólag telt ház előtt, a First Fielden.

Az idei szezonban a következő napokon fog még Székesfehérváron pályára lépni az Enthroners: április 20. 13 óra Kijev Capitals (HFL), május 11. Budapest Wolves (HFL), május 12. Asperhofen Blue Hawks, június 1. Budapest Cowbells (HFL) június 15. Weinviertel Spartans.