kézilabda

2019.03.10. 18:17

Szorosabb volt, mint korábban

A K&H női kézilabdaliga 17. fordulójában az Eszterházy SC otthonában nyert az Alba Fehérvár, így továbbra sem tudtak tőlük pontot rabolni a házigazdák az NB I-ben.

Eszterházy SC–Alba Fehérvár KC 23-27 (12-15)

Eger, 280 néző. V.: Asztalos, Bárkányi

Eger: Győrffy – Bocsi, Iván E. 4, Hanczvikkel, Sári 6 (1), Kobela 4, Buzsáki 3. Csere: Leiner (kapus), Borbély 1, Brettner 2, Pados 3, Sallai. Edző: Debre Viktor.

Alba Fehérvár KC: Mistina – Nascimento 10 (4), Boldizsár 2, Temes, Zsilinszkajtye 2, Mendy 6, Szarka 1. Csere: Györkös (Kapus), Rózsás 1, Varga E. 2, Májer 1, Gorsenyina 2, Utasi, Tornóczky, Sztankovics. Edző: Deli Rita.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc

Hétméteresek: 1/1 ill. 5/4

A két csapat több ponton is kapcsolódott egymáshoz, hiszen a hazaiaknál többen is voltak olyanok, akik megfordultak a vendégeknél korábban. Leiner Bernadett, Vörös Szimonetta, Győrffy Alexandra vagy a klubban nevelkedett, vagy egy-egy szezon erejéig erősítette az AFKC-t. Mindenesetre a Red Blue Devils szurkolói csoport támogatását Egerben is élvezhette a csapat, bár a 10. perc elején a szimpatizánsok egy csoportja teljesen váratlanul egymásnak esett, és miután a kedélyek egyáltalán nem csillapodtak, majdnem tíz percig állt a játék.

Ekkor amúgy 7-4-re az AFKC vezetett, és úgy festett, a kényszerszünet nem zavarta meg a lányokat, ám szinte a semmiből szép lassan elkezdett egyre közelebb zárkózni a házigazda. Kobela Tamara vezérletével az egri rohamok 7-1-es sorozatot eredményeztek, megfordítva ezzel az állást, 11-10. Deli Rita időkérése rendet tett a fejekben, és innentől megint más színezetet vett az összecsapás – az első félidőben nyolc lövéséből hétszer eredményes Alexandra Nascimento irányításával a szünetre háromgólos előnyt kovácsolt magának a vendég gárda.

Egerben is szigorúan védekezett a fehérben játszó Alba FKC
Fotó: EKESC

A pihenő után cirka tíz percig tűnt szorosnak az állás, majd állandósította négy-ötgólos előnyét a Fehérvár. A egriek újból már nem tudtak újítani, a végén pedig már kiütközött a csapatok közötti fizikális különbség.

– Küzdelmes találkozón szereztük meg a két pontot, ami az elsődleges célunk volt. Nem játszottunk szép kézilabdát, főleg a támadójátékunk akadozott. Nagyon érződött, hogy három hete nem volt tétmérkőzésünk – hangsúlyozta Deli Rita, az Alba Fehérvár KC vezetőedzője a lefújást követő értékelésében.