A salzburgiak örülhettek

2018.03.28. 07:42

Vereség hosszabbításban – Kikapott a Red Bulltól az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia

Hiába kapaszkodtak vissza a fehérvári hokisok, az idegek harcát a Red Bull nyerte.

Nagy Péter

80 percig küzdöttek a felek kedd délután

Fotó: Koppán Viktor Dávid/Fejér Megyei Hírlap

Ifjabb Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia–Red Bull Salzburg 3–4 (0–1, 1–2, 2–0, 0–1) – h. u.

FAV19: Horváth D. – Kóger B., Horváth M. (1ee), Somogyi, Almási 1ee, Dézsi 1 (1ee) – Illés, Balajthy, Kovács A. (1), Rétfalvi (1), Ambrus – Kis O., Hajdú, Roczanov 1, Vizi, Szabó Z., – Kokas, Nochta.

Vezetőedző: Andrej Brodnik.

RBS: Bugl – Szuber, Okonkwo, Peterka 1 (1), Dube (2), Cimmerman – Ettwein, Menner 1, Kuprian, Wallner 1 (1), Polegoshko – Lohninger, Schmidbauer, Simmons-Fischer, Maier, Hengelmüller (1) – Schwaiger, Pipal, Zanoff 1, Tschiersch (1), Schönfeld. E: Yanick Dubóe.

Fotós: Koppán Viktor Dávid/Fejér Megyei Hírlap

Harmadszor feszült egymásnak kedden az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia és a Red Bull Salzburg az osztrák jégkorongbajnokság (EBJSL) U18-as döntőjében. Az egyik fél harmadik nyert mérkőzéséig tartó párharc 1–1-ről folytatódott Fehérváron.

Az első harmad felénél az osztrákok szereztek vezetést John Peterka révén, amit Roczanov Zsolt egyenlített ki a második játékrész elején, 1–1. Nem sokáig örülhettek a hazaiak, előbb Maximilian Menner, majd Leonardo Zanoff által két góllal megléptek a Bikák, 1-3. A záró etap első percében Dézsi Bence hozta vissza a reményeket, 2–3. 70 másodperccel a vége előtt jött Almási Márk és túlórára kényszerítette a két gárdát, 3–3. Leon Wallner végül a 80. (!) percben a Red Bullnak hozta a meccset. Folytatás szerdán, Fehérváron, 18.40-kor.