Hosszabbítás után kapott ki a fehérvári hokisokkal teletűzdelt utánpótlás jégkorong-válogatott Franciaországtól.

Nagy Péter

A fehérvári Szita Donát gólpasszt adott

Forrás: mjsz.hu

Magyarország-Franciaország 3-4, hosszabbítással (2-2, 1-0, 0-1, 0-1)

Vértes Nátán passzából Fejes Nándor góljával már három perc után vezettünk a házigazdák ellen a franciaországi divízió I/A csoportos világbajnokságon, 0-1. A hazaiak Olive révén egyenlítettek emberelőnyben a 15. percben, majd négy minutummal később Berard találata után vezettek is, 2-1. A magyarok nem estek össze, az újpesti Szalma pedig 2-2-re alakította az állást. A középső harmad remekül kezdődött, a Titánok támadója, Szita Donát hozta kihagyhatatlan helyzetbe Szalmát, ami után 2-3 volt ide. Az utolsó húsz percet megnyomták a vendéglátók, Berard a lefújás előtt négy perccel távolról egalizált, 3-3.

A kilépő Horváthot buktatták a végén, de a büntető elmaradt, így jöhetett a hosszabbítás. Guebey gólja a galloknak hozta a meccset, 4-3.