Kétszer is vezettek Kógerék

2017.12.18. 22:07

Az Innsbruck szoros meccsen, szétlövéssel tartott otthon két pontot

Az EBEL 29. fordulójában tiroli portyába kezdett a Fehérvár AV19 jégkorong csapata. Hétfő este Innsbruckban próbált visszatalálni a diadal útjára a Volán. Azonban a Cápák büntetőkkel nyertek.

lovecchio

A hatodik percben Juha Uotila lőtt távolról, kipókhálózta a jobb felsőt és szerezte meg a vezetést a vendégeknek, 0-1. A 9. percben emberelőnyben hokizhatott a FAV19, Kóger passzolt Vidmarnak, aki a bal szélről zúdította a korongot a bal alsóba, 0-2. A középső periódusban sorra kapta a kétperces kiállításokat a Fehérvár AV19, s az egyébként is rengeteg lövést megeresztő tiroliak büntettek is. Előbb a bírók kapusakadályozás miatt visszafújtak egy hazai gólt, de a fáradó fehérváriak már nem bírták a nyomást. A szépítő találatot Schramm még teljes létszámban szerezte a mérkőzés derekán, azonban hét perccel később Bishop egy fórjátékban járatott korongot vágott Carruth ketrecébe, 2-2.

Miután Padevillát 5+20 percre kiállították botvéggel ütésért, kettős fórban kezdett a Fehérvár, s 53 másodperc után Hári János góljával újra vezetett Järvenpää alakulata, 2-3. Egy szerencsés góllal összejött azonban az újabb egyenlítés is a hazaiaknak, a korong már Carruth alatt volt, a játékvezetők azonban nem állították meg a játékot, a játékszer pedig a hálóőr mamutjáról a kapuba került, 3-3. A legvégén ziccert rontott a Fehérvár, így jöhetett a hosszabbítás, de a ráadásban sem született döntés. A szétlövés, vagyis a büntetőpárbaj a hazaiaknak kedvezett, Yogan vitte be a győztes találatot, a Fehérvá 1 ponttal lett gazdagabb, s ma 19.45-kor Bolzanoban vizitál.

TWK Innsbruck-Fehérávr AV19 4-3 (0-2, 2-0, 1-1, 0-0, 1-0) bü.

Innsbruck, 1800 néző. Vezette: Berneker, Lemelin.

Innsbruck: Nechvatal – Pedevilla, Stach, Bishop 1(ee), Spurgeon (1), Lammers (1) – Wehr, Oullet-Blain, Yogan 2, Clark, Sedivy – Guimond, Lindner, Schramm 1, Schennach (1), Poulsen (1) – Nußbaumer, Bär, Teschauer, Paulweber.

Vezetőedző: Rob Pallin

Fehérvár AV19: Carruth – Harty, Manavian, Lovecchio, Latendresse, Gilbert – Stipsicz, Szabó D., Luttinen (1), Reisz, Vincze – Uotila 1, Vidmar 1(ee) (1), Kóger (2), Hári 1(2xee), Erdély – Kiss Zs., Láday, Szabó K., Kocsis. Vezetőedző: Hannu Järvenpää.

Kiállítások: 33 illetve 12 perc Kapura lövések: 40-21