Az Ikarus nem hagyta magát

2017.10.23. 20:49

Újabb, számára fontos összecsapáson győzött, és az élen maradt a fehérvári csapat

FEJÉR MEGYE A 11. fordulót játszották le a csapatok Fejér megye első osztályú labdarúgó-bajnokságában.

KÁLDOR ANDRÁS

Az Ikarus-Maroshegy (piros) a 90. percben szerzett góllal vitte el a pontokat Martonvásárból Fotó: KA

Sárosd-Bicske 1-2 (1-1)

Sárosd, 100 néző

Vezette: Altorjay Áron Gellért

Sárosd: Rauf T. – Susa, Dvéri Zs. (Lendvai), Truszek (Arany), Somogyi Sz. – Killer M., Meszlényi (Szurovcsják), Vajda, Kovács Á. – Kovács S., Szabó N. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Bicske: Milinte – Lengyel, Máj, Burucz, Sötét – Szilágyi L. (Bencze M.), Németh E., Móri (Peinlich), Molnár V. – Tornyai T. (Molnár A.), Máté. Vezetőedző: Móri Tamás

Gól: Vajda (32.), illetve Németh E. (7.), Sötét (48.)

Jók: az egész csapat, illetve Milinte (a mezőny legjobbja), Németh E.

Ragyogó időben került sor a forduló egyik rangadójára. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, mégis a vendégek szereztek vezetést a 6. percben, Németh Erik esett el a büntetőterületen belül, eljátszva, hogy bántották, a játékvezető hitt neki, és büntetőt ítélt, amelyet Sötét Dávid értékesített. 0-1. A gól még jobban feltüzelte a Sárosdot, és jobbnál jobb támadásokkal rohamozták a vendég kaput, gólt csak azért nem sikerült szerezni, mert a remek formában lévő Milinte Árpád minden kísérletet hárított. A 32. percben már ő is tehetetlen volt, amikor Truszek Gábor bal oldali beadására Vajda Viktor érkezett a legjobb ütemben, és a hosszú sarokba fejelte a labdát. 1-1. A második félidő elején még az „öltözőben” maradt hazaiak újból hátrányba kerültek. Egy bal oldali beadást Németh E. vágott a tehetetlen Rauf Tivadar mellett a kapuba. 1-2. A folytatásban a hazai csapat mindent megtett az egyenlítés érdekében, de a bicskeiek minden próbálkozást meghiúsítottak. Remek mérkőzésen a Sárosd megérdemelte volna a döntetlent! A játékvezető sajnos nem nőtt fel a „rangadó” színvonalához, ezért kritika illetheti a ténykedését.

Polgárdi-Enying

4-3 (2-1)

Polgárdi, 100 néző

Vezette: Rózsa Ádám

Polgárdi: Berta (Tóth Á.) – Petrovics, Csrepka Máté, Szabó B., Cseh (Tóth V.) – Farkas D., Tóth P., Holka, Farádi (Somogyi E.) – Csizmadia G., Kosztolányi. Vezetőedző: Egerszegi Zoltán

Enying: Molnár B. – Kovács L., Kalló, Gál M. (Molnár L.), Báles – Boda, Gergye, Harangozó, Paluska – Rados (Varga Á.), Spergli. Vezetőedző: Vas Tibor

Gól: Farkas D. (5.), Cseh (45.), Kosztolányi (59.), Holka (64.), illetve Kovács L. (73., 78.), Paluska (32.)

Jók: Csrepka Máté, Holka, Farádi, illetve Kovács L., Paluska

Az 5. percben Kosztolányi Bence beadását követően Farkas Dániel találatával megszerezte a Polgárdi a vezetést. 1-0. A 32. percben a hazaiak óriási védelmi hibát követtek el, amelyet a szemfüles Paluska Krisztián azonnal kihasznált. 1-1. A 45. percben büntetőt ítélt Rózsa Ádám játékvezető, ezt Cseh Ádám értékesítette. 2-1. Az 59. percben Kosztolányi – kijátszva a vendégek védelmét – belőtte csapata harmadik találatát. 3-1. A 64. percben egy keresztlabdás átadást követően Holka Szilárd talált a vendégek hálójába. 4-1. Majd a 73. percben Berta Ádám kiejtette a labdát a kezéből, ezt Kovács László nyomban megbüntette, és megszerezte csapata második találatát. 4-2. A 78. percben egy szögletet követően Kovács L. vette be a vendéglátók kapuját, ezzel szorossá téve a mérkőzés végeredményét. 4-3.

Mezőfalva-Lajoskomárom 5-2 (2-1)

Mezőfalva, 100 néző

Vezette: Wehovszky Gergő

Mezőfalva: Papp M. – Balázs, Szabó E., Móricz (Csányi), Sági II J. – Sági R. (Kovács A.), Oroszi, Mekota, Bozoki (Sági I J.), Bartus (Velez), Vörös B. Vezetőedző: Masinka László

Lajoskomárom: Sári – Nyitrai, Gergő (Nyul), Vadászi (Berta), Posta – Vései, Fodor M. (Szabó Z.), Czéhmeiszter, Kövecses (Barabás) – Falvai, Borbás (Nyári). Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Gól: Szabó E. (28.), Sági R. (36.), Bozoki (48.), Móricz (54.), Csányi (90.), ill. Sági II J. (40., öngól), Vadászi (72.)

Kiállítva: Sári (25.)

Jók: Móricz, Sági R., Bozoki, illetve Vadászi

Mór-Ercsi Kinizsi

2-0 (2-0)

Mór, 150 néző

Vezette: Magyar János

Mór: Zelizi – Handl (Radács), Végvári, Kaszás, Véninger (Joó) – Kállai (Gál D.), Tar B., Mayer (Dreska), Szekeres (Ács) – Szabó B., Meggyes. Vezetőedző: Németh Bálint

Ercsi Kinizsi: Hodula – Hoffmann, Gróf (Varga K.), Lak, Rapai – Rebők (Nagy R.), Ivacs, Hosszú P., Kovács P. (Kondreska) – Szalánczi, Kővári L. Vezetőedző: Gróf András

Gólszerzők: Meggyes (25.), Tar B, (28.)

Jók: Végvári, Kaszás, Tar B., Mayer. illetve Ivacs,

Az utolsó két fordulóban az Ercsi vereséget szenvedett, az elmúlt héten a Mór öt hónapos veretlenségi sorozata is megszakadt az Ikarus otthonában, ezért mindkét csapat a csorba kijavítására törekedett. A rangadósorozat közepén levő hazaiak és a 2. helyen álló vendégcsapat összecsapása igazi futballcsemegét ígért a kilátogató publikum számára. A Mór kezdettől fogva uralta a mérkőzést számos gólhelyzetet kialakítva, míg az Ercsit nagyobb részt a védekezés kötötte le, a vendéglátók kapujáig ritkán jutottak el. Az 5. és a 7. percben Handl Szabolcs és Végvári Ádám hagyott ki közelről gólszerzési lehetőséget, ezt követően Kovács Péter lövésénél volt jó helyen a móri hálóőr. A 13. percben Mayer Dávid eltört lövéssel veszélyeztetett, amely Hodula Krisztián könnyű zsákmánya lett. Ezután a csúszós labda a vendégkapusnak okozott több alkalommal kiejtési problémát, de ezzel a hazaiak nem tudtak élni. A 22. percben Kállai Bence ordító gólhelyzetben közelről nem tudott betalálni, a labda végül a vendégkapusról kipattant, majd ismét a mórihoz került, de ő közelről hibázott. A 25. percben Kaszás Kornél mesterien berúgott szögletét Meggyes Dávid közelről a jobb alsó sarokba pöccintette. 1-0. A 27. percben Mayer fűzte be védőjét a vendégek büntetőterületén belülre, ahol Rapai Roland buktatta. A megítélt büntetőből Tar Bálint növelte a móri előnyt. 2-0. Félóra elteltével egy kutya – szájában lyukas labdával – tartott a pályán sprintekkel fűszerezett labdakihozatalból bemutatót, akit végül is a móri cserejátékosoknak sikerült leszerelniük, ezért aztán hat perc hosszabbítás következett. A második játékrészben a hazaiak kissé visszavettek, így az Ercsi is feljebb merészkedett. A 48. percben Ivacs Gábor lövésénél Zelizi Patrik a helyén volt. A győzelmet jobban akaró és ezért tevő Mór akarata érvényesült, és csak rajtuk múlott, hogy a kissé szellős ercsi védelmet nem sikerült többször térdre kényszeríteni, akik nem tudtak érdemben beleszólni a mérkőzésbe. A hazaiak ezzel a dobogó harmadik fokán várják a vasárnapi Agárd elleni rangadót.

Martonvásár-Ikarus-Maroshegy

0-1 (0-0)

Martonvásár, 150 néző

Vezette: Wittner József

Martonvásár: Végh – Hernádi, Radics, Neuvert, Sinan (Tokodi) – Kanyó, Magyar B. (Kádár), Kovács D., Kővári F. – Szilágyi I., Cservenka. Vezetőedző: Patkós Csaba

Ikarus-Maroshegy: Matócza – Kummer (Skultéti L.), Horváth Zs., Dopuda, Tóth R. – Bencze J., Klémán (Szente), Léki, Farkas G. – Hart (Kovács L.), Pongrácz G.. Edzők: Gelencsér Tibor, Pongrácz Gábor

Gól: Kovács L. (90.)

Jók: Hernádi, illetve Horváth Zs.

A 8. percben a hazaiak támadóját Hacioglu Sinant, a menteni akaró vendégvédő ütötte el a tizenhatoson belül, de Wittner József játékvezető nagyvonalúan továbbot intett. A hátralevő időben a két tizenhatos között folyt a játék, jobbára egymás hibáiból éltek a csapatok. A 2. félidőben aktívabb lett a Martonvásár, feltolta védekezését, a vendégek térfelén folyt nagyrészt a játék, de ezen mérkőzésen nagyon gyenge, görcsös támadójátékot produkáltak, amelyet a betömörülő Ikarus-Maroshegy könnyedén elfojtott. A 90. percben jött a hideg zuhany, szögletrúgáshoz jutott a vendég gárda, amit senkitől sem zavartatva Kovács Levente fejelt a léc alá. 0-1. A színvonal elmaradt a két csapat táblázaton elfoglalt helyezéséhez képest, a szerencsésebb csapat kaparintotta meg a három pontot.

Baracs-Tordas 0-1 (0-0)