2025.05.11. 14:58
A klaszter első kihelyezett ülése Kőszárhegyen
A Védelmi- és Űripari Innovációs Klaszter első kihelyezett ülésének a Simon Plastics Kft. kőszárhegyi telephelye adott otthont. A rendezvény célja a klaszter tagjai közötti együttműködés erősítése, valamint a védelmi ipari és az űripari szektorban rejlő lehetőségek feltérképezése volt.
A Védelmi- és Űripari Innovációs Klaszter, 14 alapító taggal a Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara kezdeményezésére és gondozásában alakult meg. Az alapító tagok (köztük bicskei, budapesti, devecseri, győri, kőszárhegyi, martfűi, nagyatádi, székesfehérvári és zichyújfalui cégekkel) idén március végén, Székesfehérváron, a Gazdaság Házában írták alá az alapító okiratot.

Fotó: Falusi Roland
Az innovációs klaszter célja, hogy hidat építsen a magyar kis- és középvállalkozások, a nagyvállalatok, a védelmi- és űripari szereplők, valamint a K+F+I tevékenységet, technológiai fejlesztéseket végző szervezetek/intézmények/egyetemek között. A klaszter együttműködő platformként szolgál, elősegítve az iparági szinergiákat, a technológiai innovációt és a hazai vállalkozások versenyképességének növelését.
A világgazdasági és az európai gazdasági helyzet, valamint az ipari termelés visszaesése kihívások elé állította a hazai kis- és középvállalkozásokat és a nagyvállalati szektort, különösen az autóipari beszállítás, az ipari termelés területén. Ezért kiemelten fontos a hazai KKV-k és nagyvállalatok megerősítése, a gazdasági-termelési visszaesésük csökkentése, új beszállítói és piacbővítési lehetőségek biztosítása, ezzel is növelve a versenyképességüket a védelmi- és űripari ágazatokban.

Fotó: Falusi Roland
– A kihelyezett ülés programja során a résztvevők megismerkedhettek a Simon Plastics Kft. innovatív gyártási folyamataival és technológiai megoldásaival, amelyek nemcsak hazai, de európai szinten is kimagaslónak számítanak – tájékoztatta lapunkat Klér Zoltán, a kőszárhegyi társaság pénzügyi vezetője. – A cég elkötelezett a fenntarthatóság és a körforgásos gazdálkodás iránt, amit a hulladék újrahasznosítása és a napelemrendszer alkalmazása is bizonyít.
A rendezvényen részt vett Szolnoki Szabolcs, a Nemzetgazdasági Minisztérium technológiáért felelős helyettes államtitkára, aki stratégiai partnerségi együttműködést ajánlott a klaszter tagjainak. Pomázi Gyula, a Magyar Fejlesztésösztönző Iroda szakértője szintén jelen volt, és felajánlotta a jövőbeni együttműködés lehetőségét.
Amint megtudtuk: a klaszter szakmai munkája a jövőben is intenzíven folytatódik, üzleti eredmények elérésére törekedve.

Fotó: Falusi Roland