2025.02.13. 14:00
Szakmai konferenciát és workshopot tartottak Székesfehérváron (galéria)
A Fejér Vármegyei Önkormányzat és a Fejér Vármegyei Kormányhivatal sikeresen pályázott a Megyei foglalkoztatási-gazdaságfejlesztési együttműködések című pályázati felhívásra, amelyen 3,301 milliárd forint európai uniós vissza nem térítendő támogatásban részesült. A projekt keretében országos gazdasági konferenciára és workshopra került sor csütörtökön a székesfehérvári vármegyeháza dísztermében.
A Fejér Vármegyei Önkormányzat a Fejér Vármegyei Kormányhivatallal konzorciumban sikeresen pályázott a Széchenyi Terv Plusz Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz keretében kiírt Megyei foglalkoztatási-gazdaságfejlesztési együttműködések című pályázati felhívásra, amelyen 3,301 milliárd forint európai uniós vissza nem térítendő támogatásban részesült. A projekt célja, hogy a vármegye egészére kiterjedő gazdaság- és foglalkoztatás-fejlesztési stratégiát kidolgozva hozzájáruljon a vármegye gazdaságának fejlődéséhez. A projekt keretében Értékek rezilienciája a folyamatosan változó gazdasági környezetben témában országos gazdasági konferenciát tartottak Székesfehérváron.

Fotó: Nagy Norbert / Fejér Megyei Hírlap
Országos gazdasági konferencia a gazdaságfejlesztésért
A konferencia résztvevőit Tanárki Gábor főispán köszöntötte, aki arról beszélt, hogy a résztvevők célja közös, amely a vármegyék vonzó társadalmi és gazdasági környezetének megteremtésére irányul. – Magyarország fejlődőképességének záloga a gazdasági teljesítőképessége – fogalmazott Tanárki Gábor, hozzáfűzve, hogy a sikeres munkához közös nevezőre kell hozni a munkavállalók és a munkáltatók igényeit.
A konferencia résztvevői előadást hallhattak a munkáltatók érzékenyítéséről a multigenerációs munkafolyamatok szervezésére, az eltérő igényű munkavállalók toborzásár és megtartására, valamint a támogatott foglalkoztatás jelentőségéről a munkáltatók szemszögéből.

Szent István program — Gazdaságfejlesztési és Foglalkoztatási Partnerség projekt
A Szent István program — Gazdaságfejlesztési és Foglalkoztatási Partnerség program 2022 óta zajlik a konzorciumi tagok mellett további harminc szervezet hivatalos bevonásával – ismertette Molnár Krisztián, a Fejér Vármegyei Közgyűlés elnöke. A Szent István program — Gazdaságfejlesztési és Foglalkoztatási Partnerség projekt két részből áll: a Fejér Vármegyei Kormányhivatal megvalósításában zajlik a munkaerőpiaci program, amely bértámogatási, mobilitás támogatási, vállalkozóvá válást elősegítő támogatásból és foglalkoztatást elősegítő szolgáltatásokból áll. A gazdaságfejlesztési programrészért pedig a Fejér Vármegyei Önkormányzat felelős: a program részeként működik a Paktum Iroda, a Fejér Termék program, a Befektetés-ösztönző szolgáltatás, valamint a társadalmi vállalkozásfejlesztés és foglalkoztatást segítő tevékenységek.

A munkaerőpiac és foglalkoztatás mellett a projekt másik része a gazdaságfejlesztéssel foglalkozik, így ahhoz kapcsolódóan a konferencia résztvevői előadásokat hallhattak a helyi gazdaság erősítésének lehetőségeiről, míg a Karsai Holding Zrt. a generációkon átívelő gazdálkodó szervezetek jelentőségéről és fennmaradásuk zálogáról szólt az tanácskozás résztvevőinek.
Az országos gazdasági konferencia résztvevőit a tanácskozás szüneteiben helyi termékek kiállítása és vására várta.
Helyi termelők szakmai konferenciája
Fotók: Nagy Norbert