2025.02.14. 15:30
Nádasdladányi a Kincsvadászokban feltűnt tárgy készítője
Sok-sok év után viszontlátta készítője a Kincsvadászokban feltűnt robusztus hajómakettet, Evitát.

Forrás: Kincsvadászok
Különleges kinccsel érkezett a Kincsvadászok szerdai adásában feltűnt Gál András, aki egy monumentális kézzel készített hajómakettet vitt a szakemberek elé. Ahogy az a műsorban is elhangzott, a hajómakettet lányától kapta a 40. születésnapjára, aki egy balatonfűzfői kikötőben látta kiállítva és megvásárolta, mivel tudta, hogy édesapja nagyon szeret vitorlázni.

Forrás: Galambos György
András most elérkezettnek érzete az időt ahhoz, hogy megváljon az Evita névre keresztelt tárgytól, így a kereskedők elé vitte, hátha valamelyikük lát benne potenciált és megvásárolja tőle a hajómakettet. Álomára 40 ezer forint volt, ám még mielőtt bement volna a kereskedőkhöz Megyesi Balázs műtárgyszakértő is megvizsgálta a hajómakettet és jóval magasabbra becsülte az értékét, 200-250 ezer forintra.
– Olyan mennyiségű munkaóra van benne, ami számomra felfoghatatlan – jegyezte meg a tárgyat látva, ahogy azt is, hogy: – Egy ilyet csak szerelemmel lehet megalkotni.
A Kincsvadászok közül Molnár Viktor vitte haza a hajót
Végül 200 ezer forintért kelt el a hajómakett, készítőjéről azonban sokat nem tudtak elárulni a műsorban, viszont a csütörtöki napon a feol.hu kapott egy levelet, Siki Szabolcstól, nádasdladányi lakostól, melyből kiderült, hogy kinek a keze munkáját dicséri a remekmű.
Mint megtudtuk a Nádasdladányban élő Galambos György 15-18 évvel ezelőtt tervezte, majd építette meg Evitát és mellette még két másik hajómakettet.
Galambos György Szabolcsnak elmondta: volt, hogy egy egész napot dolgozott rajta, de olyan is, hogy napokon keresztül rá se nézett. Nagyjából 1 évig tartott mire elkészült a teljes egészében kézzel készített hajóval.
„Évek óta nem tudtam róla semmit és most a TV2-ben bukkant fel” – mondta Gyuri bácsi, aki a másik makettről, a Mona névre kereszteltről annyit tud, hogy vélhetően Tenerifén van, a legnagyobb, Fantasy pedig a Balatonon, a Marina Hotel uszodájában. De ennek már sok-sok év, az is lehet, hogy azóta már máshova kerültek.
Mint írja Gyuri bácsi csaknem negyedszázada él családjával Nádasdladányban, sokan ismerik a faluban, de kevesen tudják, hogy milyen sokoldalú ember és sok más mellett az írás is végigkísérte életét. Témáinak nagy részét a megélt történeteiből merítette.
Forrás: Siki Szabolcs