Rendőrségi statisztika

2025.03.18. 14:30

Razzia: több százan buktak le, mert nem kötötték be magukat!

Életmentő, de sokan nem használják, mi az? A biztonsági öv használata még mindig sokaknak jelent problémát. A Fejér vármegyei rendőrség jelentésében rendkívül magas szám szerepel ezzel kapcsolatban. Megérkezett a legújabb rendőrségi razzia, ellenőrzések eredményei.

Razzia: több százan buktak le, mert nem kötötték be magukat!

Illusztráció: Sokan buktak le a rendőrségi razzia során.

Forrás: Heves Megyei Hírlap

462 – ennyien nem kötötték be a biztonsági övet Fejér megyei útjain. Pedig ahogy a megyei rendőrség ezúttal is kiemeli: „Egy egyszerű mozdulat, ami akár életet is menthet vagy csökkentheti a sérülések súlyosságát baleset esetén.A gyermekbiztonsági rendszer használatát 4 alkalommal nem találtuk megfelelőnek, egy motoros nem viselt bukósisakot." A szokásosnak mondható razzia során mindemellett a traffipax és az  ittasság-ellenőrzés eredményit is közölték.

Hullottak a szabálytalankodók, a biztonsági öv használatát közel ötszázan mulasztották el. A szonda és a traffipax is munkában volt.
A traffipax is szépen szedte „áldozatait" a razzia során.
Forrás: Fejér vármegyei rendőrség

Mint írják, sebességtúllépés miatt 92 sofőrrel szemben helyszíni, 75-tel szemben pedig közigazgatási bírságot szabtak ki, a traffipax 446 gyorshajtóról készített felvételt, mindeközben az 1375 ittasság-ellenőrzés során 12 esetben jelzett pozitív értéket a szonda.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában