Vizes világbajnokság

2022.06.26. 22:15

Tizenhét góllal győzött, a legjobb nyolc között a válogatott

Női csapatunk 23-6-ra győzte le a dél-amerikaiakat a vasárnapi nyolcaddöntőben, kedden a legjobb nyolc között az ausztrálok ellen ugrik medencébe.

A várakozásoknak megfelelően meg sem kottyant az argentin válogatott a mieinknek a vizes világbajnokság vízilabdatornáján. Női csapatunk 23-6-ra győzte le a dél-amerikaiakat a vasárnapi nyolcaddöntőben, kedden a legjobb nyolc között az ausztrálok ellen ugrik medencébe - írja a Magyar Nemzet.

Ami megadatott a férfiválogatottunknak, az a nőinek nem. Előbbi a csoportja élén végzett, így a nyolcaddöntő kihagyásával azonnal a legjobb nyolc közé került, vagyis extra pihenőnapot szerzett magának. A hölgyek viszont csoportmásodikként nyolcaddöntőre kényszerültek, amit csapatunk tagjai annyira nem is bántak, mondván meccsben maradnak a negyeddöntő előtt, az argentinok elleni pedig egyébként is edzőmeccsnek tekinthető. A dél-amerikai ország válogatottját ugyanis amatőr pólósok alkotják.

Ezt tükrözte is a játék képe a mérkőzés elején. A magyar csapat villámgyorsan kétgólos előnybe került, amit a negyed végére megduplázott. (4-0) A másodikban már Gangl Edinának is egyre több dolga akadt, kapusunk 80 százalékos védési hatékonysága ellenére is született két argentin gól a játékrészben. De közben hét magyar is, a nagyszünetre kilencre nőtt a különbség a két válogatott között. (11-2)

Az argentinok a harmadik negyedben még állták a sarat, a zárásra azonban már elkészültek az erejükkel, így csak az volt a kérdés, hogy hány góllal nyer Bíró Attila csapata. Végül tizenhét góllal, 23-6-ra nyerte meg a meccset, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé, és kedden Ausztrália ellen folytathatja a szereplését.

Hétfőn a férfiak nyolcaddöntői lesznek terítéken.

Nyolcaddöntő:
Magyarország–Argentína 23-6 (4-0, 7-2, 6-3, 6-1)
gólszerzők: Gurisatti 5, Szilágyi 4, Faragó, Vályi 3-3, Keszthelyi, Rybanská, Máté 2-2, Leimeter, Garda 1-1