kajak-kenu

2019.07.15. 19:13

Összeállt a magyar keret a szegedi világbajnokságra

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnöksége elfogadta a Hüttner Csaba szövetségi kapitány által kijelölt indulókat.

Az MKKSZ tájékoztatása szerint az egyetlen kérdőjel a női kajak egyes 200 méteren van, miután Kozák Danuta erről a számról lemondott. A helyéért Csipes Tamara és Lucz Dóra között szétlövést rendeznek majd.

Kozák a vb-n két számban indul, 500 méteren egyesben és kettesben Kárász Annával. K-4 500-on Medveczky Erika, Csipes Tamara és Bodonyi Dóra mellett Gazsó Dorka Alida ülhet be a hajóba.

„Azt egyelőre nem tudjuk, hogy milyen sorrendben ülnek majd a lányok, most próbálgatjuk, hogy melyik lehet a leghatékonyabb felállás” – nyilatkozta Hüttner Csaba. „Mivel a cél a hat tokói kvóta megszerzése női kajakban, így aki párost megy, az nem mehet négyest, Dana pedig inkább a 200 egyest engedte el, mert az az 500 páros előtt szerepel a vb-programban.”

A férfi kajakosoknál 1000 párosban Kammerer Zoltán és Gál Péter István állhat rajthoz, akikben bízik a kapitány. „Az Európa Játékokon és a versenyeken való hozzáállásuk alapján abszolút megérdemlik, hogy ott legyenek a vb-n. A második válogató előtt állt össze a párosuk, és meggyőződésem, hogy van bennük potenciál” – tette hozzá.

A világbajnokságot augusztus 21. és 25. között rendezik meg a Maty-éren.

A szegedi vb-n induló magyar válogatott:

férfiak:

K-1 200 m: Csizmadia Kolos Attila

K-1 500 m: Dombvári Bence

K-1 1000 m: Kopasz Bálint

K-1 5000 m: Noé Bálint

K-2 200 m: Balaska Márk, Apagyi Levente

K-2 500 m: Noé Zsombor, Bogár Gábor

K-2 1000 m: Kammerer Zoltán, Gál Péter István

K-4 500 m: Nádas Bence, Tótka Sándor, Birkás Balázs, Kuli István

K-4 1000 m: Erdőssy Csaba, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Kós Benedek

C-1 200 m: Hajdu Jonatán

C-1 500 m: Bodonyi András

C-1 1000 m: Kiss Tamás

C-1 5000 m: Adolf Balázs

C-2 200 m: Korisánszky Dávid, Mike Róbert

C-2 500 m: Hajdu Jonatán, Fekete Ádám

C-2 1000 m: Kiss Balázs, Dóri Bence Balázs

C-4 500 m: Sáfrán Mátyás, Mike Róbert, Korisánszky Dávid, Bakó Tamás

nők:

K-1 200 m: Csipes Tamara/Lucz Dóra

K-1 500 m: Kozák Danuta

K-1 1000 m: Csipes Tamara

K-1 5000 m: Bodonyi Dóra

K-2 200 m: Lucz Anna, Kiss Blanka

K-2 500 m: Kárász Anna, Kozák Danuta

K-2 1000 m: Hagymási Réka, Medveczky Erika

K-4 500 m: Gazsó Dorka Alida, Medveczky Erika, Csipes Tamara, Bodonyi Dóra

C-1 200 m: Nagy Bianka

C-1 500 m: Bragato Giada

C-1 5000 m: Lakatos Zsanett

C-2: 200 m Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső

C-2: 500 m Balla, Devecseriné Takács

Forrás: MTI

Ezek is érdekelhetik

facebook comments widget