Babos Tímea meglepő vereséggel kezdte az évet

Két szettben kikapott a kanadai Bianca Andreescutól.

Timea Babos of Hungary in action during the first round of the 2018 US Open Grand Slam tennis tournament, at Billie Jean King National Tennis Center in Flushing Meadow, New York, USA, August 28th 2018, Photo Rob Prange / SpainDPPI / DPPI

Forrás: AFP / SpainDPPI

Fotó: Rob Prange

Babos Tímea már az első fordulóban búcsúzott a 250 ezer dollár (70 millió forint) összdíjazású aucklandi keménypályás női tenisztornán, mivel a keddi játéknapon két szettben kikapott a kanadai Bianca Andreescutól.

Az 1 óra 49 perces mérkőzésen a világranglista 152. helyezettje hét ászt szervált Babosnak (59.). A két játékos másodszor találkozott egymással, 2017 nyarán Torontóban a magyar teniszező 6:4, 6:1-re győzött.

Párosban Babos – a német Julia Görges oldalán – hétfőn a negyeddöntőbe jutott, ellenfelük egyelőre nem ismert.