Trianon

2018.06.22. 09:38

Bemutatják a rockoperát a legnagyobb nemzeti tragédiáról – galéria

A gigantikus produkciót pénteken és szombaton láthatja a közönség a főváros szívében, a Hősök terén, a közeljövőben pedig országos turnéra viszik az előadást. Tekintse meg a főpróbán készült fotókból készült képgalériát!

Vadkerti Imre

Forrás: MTI

Fotó: Szigetváry Zsolt

„Hétfő óta folyamatosan zajlanak a darab végső próbái a helyszínen, ahol a múlt héten épült fel az öt nagy méretű díszlet az Árpád-szoborcsoport körül. A nézőtér nyolcezer nézőt képes befogadni. Ha az időjárás kedvezőtlen irányba fordulna, akkor az esőnapon, vasárnap tartjuk meg az előadást” – mondta Koltay Gábor, az előadás rendezője csütörtökön az MTI-nek.

A Trianonban, az Esztrád Színház produkciójában színpadra lép mások mellett Varga Miklós, Vadkerti Imre, Kalapács József, Makrai Pál, Sipos Imre, Benkő Péter, Palcsó Tamás, Rudán Joe, Varga Szabolcs és Varga Vivien. A mű zenéjét Koltay Gergely írta, a produkcióban tizenöt énekes, húsz színész, kétszáz táncos, száz statiszta, harminc lovas és negyven artista fog közreműködni.

 

A rendező beszámolt arról, hogy elkészültek a rockopera stúdiófelvételei. „A zene természetesen élőben fog szólni a Kormorán együttes és egy szimfonikus zenekar előadásában, a hangzást különböző bejátszott effektekkel segítjük”.

„A rockoperával szeretnénk megmutatni, hogy értelmesen és intelligensen kell szólni Trianonról, felmutatni a magyar fájdalmat, amely ott van a lelkünk mélyén.

Gondolkodjunk azon, miként lehetne kihasználni a 2010-ben megszületett nemzeti összetartozás napja, a június 4-i trianoni emléknap létrehozása óta meglévő lehetőséget, aprópénzre váltani, a gyakorlatba átültetni a kettős állampolgárság intézményét, a határok feletti nemzetegyesítés eszmekörét” – szögezte le Koltay Gábor. Mint hangsúlyozta, Trianon témájáról beszélni kell, és bármennyire is érzékeny kérdésről van szó, a problémát nem szabad a szőnyeg alá söpörni, mert akkor a sebek soha nem fognak begyógyulni.

A Trianon című zenés darab néhány család történetén keresztül mutatja be, miként befolyásolta életünket mindaz, ami 1920 június 4-én. Azon a napon írták alá az első világháborút lezáró békeszerződést Versailles-ban, a Grand Trianon palotában, a következmény pedig Magyarország szétszakadása volt, területének több mint kétharmadát veszítette el.

A darab négy tételből áll: az első a 19. század végi millenniumi ünnepségektől Trianonig tart, a második 1920-tól a második világháború végéig, a harmadik a Kádár-korszakot mutatja be, a záró tétel pedig a rendszerváltozás óta eltelt éveket, benne az EU-csatlakozást is.

A rendező elmondta az MTI-nek, hogy terveik szerint jövőre országos turnéra viszik a produkciót, és szeretnének bemutatókat az országhatáron túl is.

Borítókép: Vadkerti Imre a Trianon c. rockopera próbáján.

Forrás: MTI / Szigetváry Zsolt

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában