Foci

2016.04.17. 19:35

Megye I.: túljutott az Iváncsa idénybeli 100. találatán

Fejér megye - A megyei I. osztályú bajnokság 23. fordulóját rendezték a hétvégén. Gólgazdag meccsek voltak, meglepetésekkel tarkítva.

Velence FQL System-Szár 3-2 (2-1)

Velence, 100 néző

Vezette: Závotka Csongor

Velence FQL System: Barsch - Ambrus S., Kanyó, Fésű, Totsche - Knausz, Schäffer (Kamocsa), Süveges, Király J. - Szalai P. (Csikesz Z.), Király P. (Tóth A.). Megbízott edző: Fésű Gábor

Szár: Bognár D. - Haász, Boros Z., Orbán D., Tamás - Géber, Zöld, Kovács B., Iváncsik - Fenyvesi Sz., Pechinger. Vezetőedző: Lacza Albert

Gól: Király P. (29.), Király J. (42.), Süveges (53.), illetve Boros Z. (4.), Tamás (58.)

Jók: Süveges, Fésű,
Knausz, Király J. illetve Boros Z., Tamás

A 4. percben Király Péter labdát vesztett a 16-os előterében, Boros Zoltán rácsapott , bevitte egészen az ötös sarkáig, lövésébe még Kanyó Richárd megpróbált belenyúlni, de az az elmozduló Barsch Gábor mellett a labda a jobb alsó sarokban kötött ki. 0-1. A 26 percben Totsche Gergő remekül ment el a baloldalon, beadását Király J. 5 méterről Bognár Dezsőbe lőtt. A 29. percben Fésű Gábor előreívelt labdájára Király P. érkezett jó ütemben, aki átemelte a kapuson a labdát, de a visszafutó Bognár D. csak beljebb tudta segíteni a labdát. 1-1. A 42. percben Király J. szép labdát kapott a pálya közepén, majd több csellel tisztára játszotta magát, de elegánsan a jobb alsó sarokba lőtt. 2-1. A 48 percben Süveges remekül ment el a baloldalon, majd a kicsit kint álló vendégkapus felett szép gólt lőtt kapu jobb oldalába. 3-1. Az 58. percben a hazai védelem asszisztálása mellett Tamás Gábor eszmélt a leghamarabb, és a kapu bal oldalába gurított. 3-2.

Polgárdi Vertikál-Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 1-0 (0-0)

Polgárdi, 150 néző

Vezette: Szűcs László

Polgárdi Vertikál: Sári - Keserű, Egerszegi, Nemes (Tóth B.), Gergő - Csizmadia G., Borostyán (Holka), Petrovics (Kelemen), Tóth N. (Koszorús) - Bencze J., Kosztolányi (Schultz). Vezetőedző: Viktor Ferenc

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Viniczai - Kocsis D., Burucz, Pápai, Hanák - Sowunmi A., Tóth T., Balogh B. (Nagy D.), Szabó G. - Nagy Á. (Bogács), Pleszkán. Vezetőedző: Oláh Attila

Gól: Tóth B. (93.)

Jók: Keserű, Tóth B. illetve Viniczai, Sowunmi A.

Támadólag lépett fel a vendégcsapat már a találkozó elejétől fogva, míg a Polgárdi kontratámadásokra próbált építeni. Mezőnyfölényt harcolt ki a Gárdony, de a hazaiak szervezetten, és korszerűen védekeztek, lezárva a területeket. Majd Petrovics Máté szalasztott el egy ziccert, már szemben állt Viniczai Ádámmal, de ezt kihagyta.

A szünet után ott folytatták a csapatok, ahol az első félidőben abbahagyták, a Gárdonynak ugyan volt két kapufája, de a döntő találatot mégis a Polgárdi szerezte meg.
A 93. percben aztán Keserű Róbert a jobboldalon lefutott mindenkit az alapvonalig, beadására Tóth Balázs érkezett, és 13 méterről a hálóba lőtt, ezzel 1-0.

Lajoskomárom-Ercsi 1-1 (1-1)

Lajoskomárom, 150 néző

Vezette: Stumpf Tamás

Lajoskomárom: Kajári - Szakáts, Kunos, Vései, Boda (Juhász J.) - Juhász M., Kövecses (Kovács L.), Molnár V., Paluska - Reichardt, Halász (Csizmadia R.). Szakmai tanácsadó: Mári Attila

Ercsi: Hodula - Ivacs, Nagy R. (Hosszú), Kovács P. (Varga K.), Szalánczi - Rapai, Drapcsik, Farkas J., Fridrich - Kővári L., Gróf (Rezes). Vezetőedző: Gróf András

Gól: Reichardt (37.), illetve Ivacs (18.)

Kiállítva: Farkas J. (83.)

Jók: Molnár V., Vései illetve Rapai, Drapcsik

A 17. percben gyors jobb oldali hazai akció végén, Juhász Márton már túljutott a vendég kapuson, üres kapus emelése azonban a kapu fölé ment. A következő vendégtámadásból, egy visszagurított labdát Ivacs Gábor 16 méterről igen nagy erővel lőtt a jobb sarokba. 0-1. A 25. percben Paluska Krisztián kapott kitűnő indítást, közeli lövését Hodula Krisztián bravúrral hárította. A 37. percben Kövecses Imre cselezett a baloldalon, pontos közepre ívelését Reichardt Bálint lekezelte és 8 méterről a hálóba helyezte. 1-1. A 84. percben Farkas József második sárga lappal a kiállítás sorsára jutott. A 85. percben kihagyta a hazai csapat a meccslabdát, Molnár Viktor beadását Paluska kapu fölé lőtte.

Tordas-Sárszentmiklós 4-5 (3-2)

Tordas, 170 néző

Vezette: Bíró Dániel

Tordas: Kires - Kőszegi, Nagy R., Závodszky, Farkas K. - Pongrácz, Bakos L.,
Németh B., Szmok - Tőke, Hadnagy Cs. (Márkus). Vezetőedző: Hámori György

Sárszentmiklós: Deák M. (Lieszkovszky) - Gráczer G., Szabó B., Kőkuti, Hegedűs Gy. - Gráczer B., Benke (Badi), Demeter (Horváth Á.), Vámosi - Nagy Á., Bezerédi. Vezetőedző: Sárai György

Gól: Tőke (17.), Németh B (30.), Pongrácz (43.), Márkus (91.), illetve Nagy Á. (24.), Vámosi (33., 83.), Bezerédi (87.), Horváth Á (90.)

Jók: Tőke, Szmok, Pongrácz, illetve Nagy Á., Vámosi

Háromszor is vezetett a Tordas, mégis pont nélkül maradt hazai pályán. Tőke Krisztián, Németh Bence, Pongrácz Péter révén rendre megszerezte az előnyt a hazai csapat, de Nagy Ármin és Vámosi Dávid két góljával egalizálni tudott a Sárszentmiklós. A harmadik alkalommal ráadásul, 83. percben, majd négy perccel később Bezerédi Ádám is betalált és már a vendégek vezettek. A kegyelemdöfést végül Horváth Ádám gólja jelentette, amit a hosszú eltiltásáról visszatérő Márkus Roland csak kozmetikázni tudott.

Pusztavám-Iváncsa 0-6 (0-2)

Pusztavám, 200 néző

Vezette: Wehovszky Gergő

Pusztavám: Hadnagy P. - Klein, Kertai, Czéh (Sallói), Veress (Bedő) - Katona, Katóka M., Magosi, Zséfár - Nagy G. (Ulaki), Fülöp (Jullich). Vezetőedző: Kocsis
Jenő

Iváncsa: Vörös T. (Gábor) - Bartha, Pribék (Márki), Balogh L., Jankovics (Facskó) - Nagy A. (Serfőző), Mondovics, Berényi, Aradi - Fodor (Sinka), Szauter. Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Gól: Berényi (5., 49.), Bartha (18., 79.), Balogh L. (46.), Márki (83.)

Jók: Hadnagy P., Klein, Kertai, illetve Bartha, Nagy A., Berényi.

Az Iváncsa együttese végig uralta a mérkőzést Pusztavámon

Élő televíziós adásban, az m4sport.hu nézői, Horti Gábor tolmácsolásában követhették a mérkőzést. Az 5 percben Bartha Tibor a jobbösszekötő helyén kiugrott, a védők a büntetőterületen belül szabálytalankodtak vele. A jogos 11-est Berényi Balázs értékesítette. 0-1. A 13. percben Bartha szlalomozott át a hazai védelem baloldalán, már a 16-oson belül járt, amikor váratlanul ballal lőtt, s a labda a jobb felső sarokban kötött ki. 0-2. A 46. percben Balogh László középen kiugrott, Hadnagy Péter menteni akart, a csatár azonban elhúzta mellette a labdát és az üres kapuba gurított. 0-3. A 79. percben egy baloldali vendégtámadás után, Bartha fejelt a kapuba. 0-4. A 83. percben Márki Dénes a balösszekötő helyén kapta a labdát. Kettőt húzott rajta, majd védhetetlenül a bal sarokba lőtt. 0-5. A 86. percben a jobboldali 16-os sarkáról, Márki a jobb alsó sarokba bombázott. 0-6. Az Iváncsa minden csapatrészében jobb teljesítményt nyújtott ellenfelénél.

Bicske-Mezőfalva 4-1 (3-1)

Bicske, 300 néző

Vezette: Domak Ádám

Bicske: Milinte - Szarvas (Kummer), Sötét, Máj, Köntös - Csendes, Szilágyi (Bencze), Meggyes (Oláh A.), Németh E. (Antoni) - Móri, Varga Z. Vezetőedző: Raffai Rudolf

Mezőfalva: Gyalus - Mekota, Bozóki, Balázs, Kaszala - Benczik, Sági (Boros B.), Szili Z., Nagy M. - Bartus, Szili S. Vezetőedző: Masinka László

Gól: Meggyes (1.), Varga Z. (4., 68.), Móri (41.), illetve Balázs (35.)

Jók: Sötét, Móri, Varga Z., Máj illetve Gyalus, Szili Z.

A hazai csapat a 48. másodpercben vezetést szerzett. A kezdést követően egy előre vágott labda Németh Eriké lett, Meggyes Dávid elé tálalt, aki a kapuba gurított. 1-0. A 4. percben Németh cselezgetett, Varga Zoltánhoz továbbított, aki a kapust kicselezve lőtt a hálóba. 2-0. A 35. percben jobboldalról Nagy Márk ívelte át a labdát, Balázs Sándor fejelt kapura, Milinte Árpád csak a gólvonalon túl érte el. 2-1. A 41. percben Szarvas Péter futott el egy remek indítással, begurított labdáját Móri Tamás küldte a kapuba. 3-1. A 68. percben Móri lépett ki nagyszerű ütemben a védők közül lövése a kapusról Varga Z. elé került, aki egy igazítás után lőtt a kapuba. 4-1. Az Iváncsa minden csapatrészében jobb teljesítményt nyújtott ellenfelénél.

Mór-Martonvásár 2-0 (1-0)

Vezette: Rózsa József

Mór: Kiss M.- Bátki, Végvári, Handl (Perina), Tar B. - Kaszás, Kőbányai, Klémán M., Cseszneki (Vajda) - Osgyán (Wachtler), Mayer. Vezetőedző: Horváth Zoltán

Martonvásár: Strommer - Hernádi (Laczkó), Berczi, Vörös F., Magyar B. - Neuvert, Szigeti (Bozsó), Kővári F., Molnár A. - Szilágyi, Molnár T. Vezetőedző: Patkós Csaba

Gól: Osgyán (11.), Handl (60.)

Tudósítók: Dérfi Zoltán (Sárosd), Kiss Ervin (Velence), Farkas Örs (Tordas), Nédó Géza (Pusztavám), Venczel József (Bicske), Mosberger Mihály Lajoskomárom), Viktor Ferenc (Polgárdi) . Összeállította: Káldor András.