Foci

2012.09.15. 15:26

A Videoton nem bírt a szervezetten játszó Diósgyőrrel

Székesfehérvár - Az OTP Bank Liga 7. fordulójában a Videoton hazai környezetben pontokat hullajtott, 0-0-ra végzett a Diósgyőrrel.

Bobory Balázs

Szép idő, kellemes környezet, két élbolyba törtető csapat.

Ennyi reklám elegendő lenne a hazai futballbajnoki mérkőzésnek, mégis meglepően kevesen, mintegy 3500-an voltak a lelátókon szombaton, kora délután a Sóstói stadionban. Hogy a hétközi válogatott fiaskó riasztotta el a szurkolókat, vagy a húsleves után szunyókálást választották többen, nem tudni, de egy Európa Liga csoportkörös együttes talán ennél többet érdemel.

Igaz, a Diósgyőr elleni mérkőzése a Videotonnak nem a legjobb produkciója volt... Az első félidőben egyetlen helyzet alakult ki a kapuk előtt, a 19. percben Gyurcsó szabadrúgásból tekert a kapu elé, ahol Renato Neto teljesen egyedül fejelhetett, ám csúsztatásába még Ribánszky beleért, a labda pedig a lécet érintve hagyta el a játékteret, A Vidi sok szögletet rúghatott (11-2 lett végül a sarokrúgások aránya), de a rögzített szituációkból nem sikerült veszélyt teremteni. Az első félidőben nem volt a pályán olyan fehérvári egyéniség, aki egy villanással, egy csellel le tudta volna venni ellenfelét, a Diósgyőr pedig stabilan állt hátul a lábán, egy-egy kontrából még veszélyt is okozott Bozsovics kapuja előtt.

Sajnos a szünet után sem javult fel a hazaiak teljesítménye, pedig Paulo Sousa sorozatban vette le védekező felfogású embereit és helyettük jöttek azok, akik a támadáshoz értenek. Ám ez sem hozott változást, csak a csereként beállt Torghellének akadt ziccere Renato Neto lövése után, ám kipattanót nem tudta bepasszírozni a szőke center. A miskolciak bal oldala viszont egyre veszélyesebbé vált Seydi beállását követően, a jó felépítésű támadó néhányszor alaposan megrángatta Brachit, de helyzete nem volt a vendégeknek.

A hajrát persze megnyomta a Videoton, de nem volt átütőerő a támadásokban, az utolsó pillanatban még Oliveirának akadt egy lehetősége, de éles szögből, jobbról a kirohanó Ribánszkyt találta el. Maradt a 0-0, a döntetlen pedig igazságosnak mondható.

A Videoton immár hét pontot hullajtott el hazai környezetben ebben a szezonban. Mindenképpen javulnia kell a csapatnak felállt védelem elleni játékban, mert a Vidinek az ízlik, ha van területe a játékosainak, azonban ha pozíciós játékra kényszerül, gondok vannak.

Hogy lesz-e új gólvágója a Vidinek? Jó kérdés, több internetes portál tényként közli, hogy a korábbi Inter-csatárt, a a hondurasi David Suazót szerződteti a Videoton. A mérkőzés utáni tréningen mindenesetre feltűnt egy  rá kísértetiesen hasonlító játékos...