Foci-Eb 2020

2021.06.17. 17:48

Jarmolenko és Jaremcsuk góljai ezúttal elegendőnek bizonyultak a sikerhez

A labdarúgó Európa-bajnokság C-csoportjának 2. fordulójában Ukrajna 2–1-re legyőzte Észak-Macedóniát Bukarestben. A találkozón bíráskodó argentin játékvezető mindkét csapatnak adott egy büntetőt, ám mindkettő kimaradt.

Forrás: AFP

C-CSOPORT, 2. FORDULÓ

Bukarest, Nemzeti Aréna. Vezette: Fernando Rapallini (argentin)

Ukrajna: Buscsan – O. Karavajev, Zabarnij, Matvijenko, Mikolenko – Saparenko (Szidorcsuk, 78.), Sztepanenko, Zincsenko – Jarmolenko (Cihankov, 70.), Jaremcsuk (Beszedin, 70.), Malinovszkij (Szobol 90+2). Szövetségi kapitány: Andrij Sevcsenko

Észak-Macedónia: Dimitrievszki – Sz. Risztovszki, Velkovszki, Muszliu – B. Nikolov (Trajkovszki, a szünetben), Ademi (Risztevszki, 85.), Szpirovszki (Csurlinov, a szünetben), Alioszki – Bardi (Avramovszki, 77.) – Pandev, Elmasz. Szövetségi kapitány: Igor Angelovszki

Gólszerzők: Jarmolenko (29.) Jaremcsuk (34.), ill. Alioszki (57.)

A Hollandia ellen az első forduló egyik legélvezetesebb mérkőzését produkáló Ukrajna szó szerint nekiesett az Ausztria ellen 3–1-es vereséggel, de szimpatikus játékkal bemutatkozó Észak-Macedóniának, és az első negyedórában futószalagon gyártotta a helyzeteket, ám mindet ki is hagyta: vagy Sztole Dimitrievszki védett nagyot, vagy Andrij Jarmolenkóék voltak pontatlanok.

Negyedóra elteltével aztán az északmacedónok Elif Elmasz oldalhálóban landoló lövésével jelezték, ott vannak a pályán, ám erejüket jobbára felemésztette a védekezés. Ebbe pedig a 30. perchez közeledve hiba csúszott, amikor egy szöglet után Sztefan Risztovszki mögül kibújva Andrij Jarmolenko közelről a kapuba passzolta a labdát, 1–0. Ezzel a West Ham Unitedben futballozó támadó lett az első olyan ukrán labdarúgó, aki két különböző Európa-bajnoki mérkőzésen is betalált. Néhány perc múlva pedig csatlakozott hozzá Roman Jarmolenko, amikor éppen Jaremcsuk kiugratását helyezte 10 méterről a bal alsó sarokba, 2–0.

A két ukrán támadó tehát a hollandok után az északmacedónok ellen is betalált, ezzel a szövetségi kapitány, Andrij Sevcsenko mellett hazájuk válogatottjának legeredményesebb Eb-gólszerzői.

Az északmacedónok néhány perc múlva kis híján szépítettek, de a veterán kiválóság, Goran Pandev hiába emelte át pimaszul Heorhij Buscsan kapust közelről, lesről indult, ezért az argentin játékvezető, Fernando Rapallini nem adta meg a gólt – jogosan. Arról, hogy hogyan kerül az Európa-bajnokságra a dél-amerikai bíróm itt írtunk bővebben.

Pandev aztán a második félidő elején is nagyot alakított, tizenegyest harcolt ki: Alekszandar Trajkovszki lövését Buscsan a lécre tolta, a kipattanóra érkező Pandevet meg Olekszandr Karavajev rúgta combon. A megítélt büntetőt Ezgjan Alioszki végezte el, és ugyan Buscsan kiütötte a labdát, de éppen a hibázó ítélet-végrehajtó elé, aki másodjára már nem rontott, 2–1.

Egy pillanat alatt ismét élessé vált a mérkőzés, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, s ugyan valamivel többet birtokolták a labdát az ukránok, már korántsem volt annyira egyoldalú a találkozó, mint az első félidőben.

Némiképp váratlanul, a 83. percben tizenegyeshez jutott Ukrajna, mert egy szabadrúgás után a sorfalban felugró Daniel Avramovszki kezén pattant meg a labda. A videózás után megítélt büntetőt Ruszlan Malinovszkij is elhibázta, a jó irányba vetődő Dimitrievszki kiütötte a labdát, s a kipattanót eltakarította a védelem. Hiába került azonban a kimaradt tizenegyesnek köszönhetően lélektani előnybe az északmacedón csapat, a hajrában már nem sikerült az egyenlítést jelentő találatot megszereznie.

Mindez azt jelenti, hogy ha este Hollandia nem kap ki Ausztriától, akkor Goran Pandevék kiesnek.