EBEL: pontvadászat a számok tükrében

Székesfehérvár - Az EBEL versenyében a Sapa Fehérvár AV19 csapata eddig 6 mérkőzést játszott le. Érdekesek lehetnek az eddigi statisztikai mutatók, hiszen azok igencsak árulkodóak.

Silye Sándor

A felnőttek a megszerezhető 12 pontból négyet tartottak itthon. Igaz, az elmúlt hetekben kétszer játszhattak hazai jégen, bár mindkét győzelmüket idegenben szerezték...
A ligát pillanatnyilag Villach vezeti, ötször nyert, egyszer szétlövésben maradt alul, 11 ponttal, és 26-12-es gólkülönbséggel dicsekedhet. Utána a sorrend: második a Znojmo 5 győzelem, 1 vereség, 24-12, 10, harmadik a Vienna 5, 1, 20-13, 10, negyedik a Graz 4, 2 vereségből egy szétlövéssel, 21-17, 9, ötödik a Salzburg 4, 2, 29-13, 8, hatodik a Klagenfurt 4, 2, 14-12 8, hetedik a Zagreb 2, 4 vereségéből kettő szétlövéssel, 14-14, 6, nyolcadik a Dornbirner 2, 4 egy vereség szétlövéssel, 18-26, 5, kilencedik a Linz 2, 4, 18-20, 4, tizedik a Sapa 2, 4, 16-24, 4, tizenegyedik az Olimpija 1, 5, 12-27, 2, sereghajtó az Innsbruck 0, 6 ebből egy hosszabbításos vereség, 13-13, 1 pont.

A jégkorongban nagy jelentősége van a kivédekezett illetve kihasznált emberhátrányoknak, emberelőnyöknek. Előbbi kategóriában a Salzburg a legjobb, 40,07 hátránypercüknek 95,83 százalékát védekezték ki, a Sapa ebben a mutatóban a 6., 83,33 százalékkal, 1:03,45 perc alatt. Az emberelőnyöket tekintve szintén a Salzburg a legjobb, 55:45 percük 30,77 százalékát használták ki. A Sapa ebben a 4., 50:6 perc22,22 százalékkal. A játékosok pontlistáját a volt volános Ryan (Villach) vezeti 11 ponttal, a legjobb fehérvári Sofron (17.) 7 pont. A legtöbb gólt Regier (Villach) lőtte ötöt, itt is Sofron a legjobb (17.) 3 találattal. A pluszminusz mutatóban Altmann (Villach) jeleskedett 10 egységgel, Hetényi a 92. helyet foglalja el plusz 1-gyel. A Salzburg elleni 2-9-es vereség e kategóriában érezteti a legjobban a hatását. Három mutatóban három villachi vezető pozíció, ez indokolja az SVS első helyét a tabellán. Aquino (Dornbirner) az assziszt király 8 gólpasszal, Johansson szolgálta ki legjobban a társait a fehérváriak közül, 5 átadásából lett gól. Egy jó hír Fejér székhelye jégkorong barátainak, bár a kapusok a salzburgi Gracnar a legjobb 96,6 szézalékos hatékonysággal, mögötte Bálizs a második, a kapujára zúduló lövések 96 százalékát hatástalanította.
Az EBYSL-ben csoportjukban a Sapa ifjai az elsők!