Helyére került a templomtorony éke

Székesfehérvár - Egy emelőkosaras tűzoltóautó segítségével került fel a Széchenyi utcai református templom tornyának csúcsára a csillag. Az oromdísz belsejében a jövőnek szánt üzenettel együtt a Fejér Megyei Hírlap egy példányát is elrejtették.

B. Kiss László

Évtizedek óta nem tatarozták a Széchenyi utcai református templomot. Ezért az egyházközség tagjai elhatározták, gyűjtést indítanak a renoválás költségeire. A külső felújítás nagyjából a felénél tart, a templomtoronyról már lebontották  az állványzatot és szombat délután a csúcsra fölkerült a betlehemi csillagot szimbolizáló sok ágú buzogány is. A torony csúcsdíszének gömbjébe egy fémhengerben Somogyi László lelkipásztor és az egyházközség tagjai a kései utódok számára elhelyeztek egy passzust Máté evangéliumából, és a kapszulába beletették a Fejér Megyei Hírlap egy lapszámát is. Az új csillag fölhelyezése alkalmával tartott hálaadás végeztével csoportkép készült a jelenlevő hívekről. A fotó szintén a gömbbe helyezett fémhengerbe került.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!