Talmácsi harmadik lett, idén először dobogós

A hetedik helyről rajtolt Talmácsi Gábor harmadik lett a Moto2 géposztályban a gyorsaságimotoros-világbajnokság Aragón Nagydíján. A 125 kcm-esek között 2007-ben vb-győztes magyar versenyzőnek idén eddig ez a legjobb szereplése, s ezzel összetettben feljött a hatodik helyre.

MTI

[[ Képelem ((MTI/EPA/Xavier Bertral) ) ]]
A vasárnapi futamot az élről indult olasz Andrea Iannone nyerte.
Talmácsi kimaradt az első kanyarban történt bukásból, és már a nyitókör végén a negyedik pozícióban haladt, majd nyolc körrel a befutó előtt megelőzte az olasz Simone Corsit, s harmadik helyét végig őrizte is úgy, hogy az utolsó métereken még a második helyért is harcban volt.
"Nagyon boldog vagyok! - nyilatkozta a viadalt követően a magyar pilóta. - Végre sikerült nagyon jó beállításokat találnunk, s ennek meg is lett az eredménye. Arra külön büszke vagyok, hogy Speed Up-os csapattársammal, Iannonével közösen állhattunk fel a dobogóra. Dolgozunk tovább, remélem, a folytatás is hasonlóan sikeres lesz."
Talmácsi még elárulta, hogy a futam után nagy örömében elcsúszott a motorjával a boxutcában, így szó szerint beesett a szerelők közé, de nem sérült meg senki.
A legkisebb géposztályban rajtolt Sebestyén Pétert - a viadal honlapja szerint - kilenckörös hátránnyal nem rangsorolták.
Eredmények:
Moto2 (21 kör, 106,638 km):
-----------------------------
1. Andrea Iannone (olasz) 40:33.264 p
2. Julian Simon (spanyol) 40:39.467
3. TALMÁCSI GÁBOR 40:39.540
A pontverseny állása 12 futam után (még 5 van hátra): 1. Toni Elias (spanyol) 224 pont, 2. Simon 148, 3. Iannone 144,...6. TALMÁCSI 95

125 kcm (19 kör, 96,482 km):
------------------------------
1. Pol Espargaro (spanyol, Derbi) 38:14.248 p
2. Nicolas Terol (spanyol, Aprilia) 38:14.298
3. Bradley Smith (brit, Aprilia) 38:23.708
A pontverseny állása 12 futam után (még 5 van hátra): 1. Terol 208 pont, 2. Espargaro 202, 3. Marc Marquez (spanyol, Derbi) 197