Szorosabb együttműködést szorgalmaztak

Igencsak jól sikerülhetett az az ebéd, amelyen a Székesfehérvárra látogató nagyváradi delegáció és kísérőik vettek részt, hiszen városházi fogadásuk és a betervezett városnézés is jóval később kezdődött. A küldöttség a Szacsvay Imre Emléknapokra látogatott városunkba.

Bokros Judit

Nyolctagú nagyváradi delegáció látogatott Székesfehérvárra a Szacsvay Imre Emléknapok keretében. Az egykori nagyváradi országgyűlési jegyző és vértanú tiszteletére 2000. október 24-e óta szerveznek emléknapot, a Magyar Országgyűlés kezdeményezésére. A két város küldöttsége évente váltakozó helyszínen emlékezik meg Szacsvayról, idén Magyarországra, azon belül is városunkra került sor. 
A nagyváradi vendégek és kísérőik egy kellemes ebéd elköltése után érkeztek a Városházára, ahol Warvasovszky Tihamér fogadta őket. A város első embere röviden bemutatta Székesfehérvár kulturális, gazdasági életét, majd a küldöttségből Tempfli József megyéspüspök vette át a szót, aki az erdélyiek ragaszkodását fejezte ki az anyaországhoz. Nagyvárad alpolgármestere, Bíró Rozália is szólt, aki szorosabb együttműködést szorgalmazott a két város kulturális és civil szférája között. A küldöttség ezután a Püspöki Palotába látogatott, illetve rövid városnézésen vett részt. Fehérvári látogatásukra az önkormányzat jóvoltából szép díszdobozban rejlő apró  ajándéktárgyak is emlékeztetik majd őket.  

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!
Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!