Így is lehet kedveskedni

2019.02.11. 20:00

Valentin Projekt: „állati” jótékonykodás a csoki mellé

Bármennyire is lelkiismeretesen végzik munkájukat az állatmentők, a feladat lassan túlnő rajtuk, annyi kutyát kell megmenteniük. Ezért is nagy ötlet a Valentin Projekt.

Szanyi-Nagy Judit

A családias Mányi Menedékben élő, 12 éves Mackó keverék kutya. Fél éve került gondozásba. Együd Magdolna nagyon vigyáz rá!

Fotó: Nagy Norbert / Fejér Megyei Hírlap

A február 14-ei Valentin-napon továbbra is jelen lehet a szerelem, a szeretet, az odafigyelés és a gondoskodás. Ezt az élményt az Eszkuláp Egyesület, valamint Demény (a Székesfehérvárról mentett vizsla) és gazdája, Magos Judit sem szeretné elvenni. Csak elképzelték, mi lenne, ha a száz szál rózsa vagy a hatalmas bonbonhegyek helyett ezúttal néhány szál virágot és egy tábla csokit adnánk a párunknak, a maradék, ajándékra szánt összeget pedig állatmentésre költenénk? No, de azt sem a hagyományos módon!

Minden százezer után egy eb

Ugyanis a két szervező megállapodott abban, hogy minden összegyűlt 100 ezer forint után megmentenek egy kutyát. Ez nem azt jelenti, hogy az állatoknak azonnal gazdit találnak, hanem azt, hogy az adott ebeket rehabilitálják, segítik őket a felépülésben, és a kutyák megkapják a kötelező, a felelős gazdik számára már ismert szereket. Ilyen a bolhairtó, a veszettség elleni védőoltás, féreghajtó, kennelköhögés elleni oltás vagy a szívféreg-szűrővizsgálat. Ezt követően élesedik a fő cél, vagyis, hogy ezek a különböző gyepmesteri telepekről érkezett, hosszú távon megmentett kutyák ideiglenes vagy végleges gazdára találjanak. Miért hosszú távon?

– Amennyiben egyik-másik kutya nem talál gazdára a Valentin Projekt pénzügyi zárását követően, természetesen nem feledkezünk meg róluk, nem hagyjuk abba a gondozásukat, hirdetésüket. A hamarabb gazdára talált kutyák megmaradt összege átcsoportosul, azt a velünk maradt háziállatokra tudjuk fordítani. Ezek az ebek később betagozódnak a többi eszkulápos védenc közé, és számukra is hónapról hónapra előteremtjük a szükséges költségeket – részletezte Németh Réka, az egyesület vezetője. A projekt egyik fontos eleme az átláthatóság: az országszerte kiválasztott ebeket elkülönített, fedett kennelekben, valamint kutyapanziókban szállásolják el. A „be

érkezési” helyszínek egyike a Mányi Menedék, amennyiben ott felszabadul hely. A gazdira váró kutyusokra fordított összeget pedig – a tervek szerint – havonta nyilvánosságra hozzák.

A családias Mányi Menedékben élő, 12 éves Mackó keverék kutya. Fél éve került gondozásba. Együd Magdolna nagyon vigyáz rá!
Fotó: Nagy Norbert / Fejér Megyei Hírlap

– Az első kutyák február 17-én érkeznek hozzánk, Nyíregyházáról. De Eger, Miskolc, Ózd, Karcag és Püspökladány is érintett a projektben, ahonnan már biztosan hozunk el kutyákat. Egyik helyről tízet, a másikról tizenötöt vagy húszat. Tíz kutya a székesfehérvári ASKA-tól érkezik majd, várhatóan márciust követően – sorolja Réka a helyszíneket a teljesség igénye nélkül.

Hangsúlyozzák: az állatok nem egyszerre futnak be, a kedvenceket pedig Magos Judit választja ki. Nehéz is lenne egyszerre elhozni az összes megmentendő házi kedvencet, hiszen pénteken – kevesebb mint két héttel az akció kezdete után – már több mint 130 kutyát megmentő összegről tudtak hírt adni. Vagyis az adományozók már legalább 13 millió forintot teremtettek elő a projekt keretében.

Az adományokat csütörtökig várják

A beérkező kutyákat a Valentin Projekt nevű közösségi oldalon ismerhetik meg, a szervezők az adományokat csütörtökig várják. Akinek nincsen lehetősége kutyát örökbe fogadni, de szívesen gondozná, megismerné a megmentett kedvenceket, csatlakozzon a sétáltatási alkalmakhoz! Ki tudja, hátha így lobban lángra egy új szerelem…

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!